خبرهای داخلی

418
۱۰ ثور ۱۳۹۷
نویسنده: خلیل اسیر

حکومت به حملات تروریستی کابل و ننگرهار واکنش نشان داد

حکومت به حملات پی‎هم انتحاری و انفجاری صبح امروز دوشنبه/ ۱۰ ثور در ولایت‎های کابل و ننگرهار واکنش نشان داد.
ولایت‎های کابل و ننگرهار حوالی ساعت هشت صبح امروز شاهد حملات پی‎هم انتحاری و انفجاری بود در نتیجه این حملات ده‎ها نفر کشته و زخمی شده‎اند.
حشمت استانکزی، مشاور مطبوعاتی و سخنگوی پولیس کابل، می‎گوید که در دو حمله انتحاری در منطقه شش درک شهر کابل، ۲۵ نفر کشته و حدود ۵۰ نفر دیگر زخمی شده‎اند.
در ولسوالی بهسود ولایت ننگرهار نیز صبح امروز دو انفجار پی‎هم به وقوع پیوست که به گفته عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار، در نتیجه این انفجارها یک نفر کشته و چهار نفر دیگر زخمی شده‎اند.
براساس اعلام پولیس، در حمله دوم انتحاری در شهر کابل که نیم ساعت بعدتر از حمله انتحاری اولی به وقوع پیوست، خبرنگاران هدف قرار گرفته است.
ارگ ریاست جمهوری در اعلامیه‎ای گفته است که هدف قرار دادن افراد ملکی، نمازگزاران در مسجدها، پروسه‎های دموکراتیک، خبرنگاران و آزادی بیان، مصادق عینی جنایت جنگی در کشور است.
در اعلامیه، حملات تروریستی صبح امروز در ولایت‎های کابل و ننگرهار، مغایر ارزش‎های اسلامی و حقوق بشری توصیف شده است.
ریاست جمهوری گفته است که آزادی بیان از دست‎آوردهای مهم مردم و حکومت است و از آن با تمام توان حفاظت و حراست خواهد شد.
محمداشرف غنی، رییس جمهور، به کمیته مشترک رسانه‎ها هدایت داده است تا اقداماتی را برای حمایت و رسیدگی به خبرنگاران آسیب‎دیده روی دست بگیرد.
عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت وحدت ملی، حملات انتحاری شهر کابل را تقبیح کرده است.
وی که امروز در کنفرانس ملی کار در ارگ ریاست جمهوری صحبت می‎کرد، حملات انتحاری امروز را تکرار جنایتی توصیف کرد که بارها اتفاق افتاده است.
عبدالله با اشاره به اینکه در منطقه شش درک چندین حمله انتحاری و انفجاری در جریان سال‎های گذشته به وقوع پیوسته است، از نهادهای امنیتی خواستار جلوگیری از وقوع و تکرار حملات تروریستی در نقاط آسیب‎پذیر کشور شد.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد