خبرهای داخلی

205
۳۰ حمل ۱۳۹۷
نویسنده: خلیل اسیر

حکومت برای بررسی وضعیت ثبت‎نام رای‎دهندگان جلسه برگزار کرد

سران حکومت وحدت ملی با برگزاری جلسه‎ای در ارگ ریاست جمهوری وضعیت ثبت‎نام رای‎دهندگان و چالش‎های مراکز رای‎دهی را در کشور مورد ارزیابی قرار دادند.
در این جلسه که روز پنج‎شنبه/ ۳۰ حمل در ارگ ریاست جمهوری برگزار شد، رهبران حکومت وحدت ملی، مسوولان کمیسیون مستقل انتخابات، بعضی از نمایندگان احزاب سیاسی، سفرای شماری از کشورها و نمایندگان کشورهای کمک‎کننده به افغانستان اشتراک داشتند.
براساس اعلامیه‎ای که دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری منتشر کرده است، گلاجان عبدالبدیع صیا، رییس کمیسیون مستقل انتخابات، وضعیت ثبت‎نام رای‎دهندگان و همچنان چالش‎های مراکز رای‎دهی را برای اعضای جلسه تشریح کرده است.
در جلسه مذکور فیصله شده است تا در کنار حکومت و کمیسیون مستقل انتخابات، عالمان دین، نهادهای جامعه مدنی و شبکه‎های زنان نیز در امر آگاهی‎دهی به مردم در رابطه به ثبت‎نام رای‎دهندگان و تسریع روند ثبت‎نام سهم بگیرند.
روند ثبت‎نام رای‎دهندگان که در ۲۵ ماه حمل در مراکز ولایت‎ها آغاز شد، قرار است تا روز ۲۲ ماه جوزای امسال ادامه داشته باشد.
کمیسیون مستقل انتخابات اعلام کرده است که در سه روز اول ثبت‎نام نزدیک به پنجاه هزار نفر در سراسر کشور برای شرکت در انتخابات ثبت‎نام کرده‎اند.
ناظران انتخاباتی می‎گویند که این رقم بسیار کم و ناامید‎کننده است.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد