خبرهای داخلی

907
۲۵ حمل ۱۳۹۶
نویسنده:

حکومت:حمله بالای ولسوالی اچین ننگرهار در همآهنگی با دولت صورت گرفته است

حکومت افغانستان می گوید که از آماج  قرار گرفتن مرکز داعشیان در ولسوالی اچین ننگرها توسط  نیروهای حمایت قاطع از نزدیک در جریان بود .
در یک خبرنامه ریاست‌جمهوری آمده است که، در این  رویداد به  داعشیان تلفات سنگین وارد شده است.
در سوی دیگر مسوولان محلی ننگرهار می گویند:”در نتیجه پرتاب بزرگترین بم غیرهسته‌ای در ولسوالی اچین ننگرهار به غیرنظامیان  افغان آسیب نرسیده است”.
عطاالله‌خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار می گوید :”منطقه‌ای که در آن بم پرتاب شده است کوهستانی بود و  غیرنظامیان درآن بودوباش نداشتند” اما داعشیان تلفات سنگینی را  متحمل شده اند.
هرچند خوگیانی از امار دقیق تلفات این داعشیان  چیزی نمی گوید اما می افزاید که در تلاش اند تا شمار تلفات داعشیان را مشخص سازند.
دفتر مقام ولایت ننگرهار در اعلامیه که به رسانه‌ها  فرستاده تاکید کرده است که، پیش از این نیز بارها طیاره‌های بی پیلوت نظامیان خارجی بالای این منطقه بمباران کرده بودند اما نتیجه‌ای در قبال نداشت و نیز در این محل رهبران گروه داعش حضور داشتند.
اعلامیه نگاشته که جنگ داعش در ننگرهار از همین محل رهبری می شد.
شبکه تلویزیونی سی اِن اِن  نیز گزارش داده است که دستور استفاده از این بم توسط جنرال جان نیلکولسن قوماندان عمومی نیروهای حمایت قاطع  ناتو صادر شده بود.
این در حالیست که باراک اوباما رییس‌جمهور پیشین امریکا در ماه سرطان سال گذشته خورشیدی صلاحیت‍‌های جنرال جان نیکولسن قوماندان عمومی نیروهای حمایت قاطع ناتو را به منظور مبارزه با تروریزم  افزایش داده بود.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد