خبرهای داخلی

351
۱۹ جدی ۱۳۹۶
نویسنده: شایق قاسمی

حکم حبس برای سه جنرال و شش منسوب پیشین وزارت امور داخله

محکمه ابتدائیه مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین شش تن از منسوبان پیشین وزارت داخله را به‌شمول سه جنرال محاکمه و آنان را محکوم به حبس کرد.

تخطی از قانون، سوء استفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌ای و عدم مراعات کردن قانون تدارکات در قراردادهای مواد لوژستیکی اتهاماتی بودند که به‌خاطر آن محکمه ابتدایی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین و فساد اداری پای شش تن از منسوبان پیشین وزارت داخله را به محاکمه علنی کشاند.

این افراد هر کدام از یک سال و شش ماه الی سه سال حبس تنفیذی محکوم به مجازات شده اند.

محاکمه سه جنرال، یک دگروال و دو تن از منسوبان بلند رتبه ملکی وزارت داخله روز گذشته با حضورداشت متهمین و وکلای مدافع‌شان صورت گرفت.

عبدالقادر صادق سارنوال مؤظف محکمه ابتدایی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین و فساد اداری دلایل الزام بر متهمین را به خوانش گرفته و به وکلای مدافع متهمین وقت داده شد تا دفاعیه‌شان را ارائه نمایند.

مرکز مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری در سال ۱۳۹۵ ایجاد شده و تا حال ده‌ها مقام بلند پایه دولت را به خاطر فساد اداری، سوء استفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌ای و کارهای غیر قانونی که به منافع ملی ضرر می‌رساند به‌گونه علنی محاکمه و آنان را محکوم به مجازات کرده‌است.پ

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد