خبرهای داخلی

209
۲۰ سنبله ۱۳۹۷
نویسنده: جمشید مجددی

حکمتیار: حکومت نمی‌خواهد انتخابات شفاف و عادلانه برگزار کند

گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی، با بیان اینکه حکومت تصمیم برگزاری انتخابات شفاف را ندارد، بر ایستادگی احزاب سیاسی در برابر این تصمیم حکومت تأکید کرد.
گلبدین حکمتیار روز سه‎شنبه در یک نشست خبری در کابل گفت که میلیون‎ها برچسب در تذکره‎های “جعلی” در نقاط مختلف کشور نصب شده است.
وی افزود که از جانب دیگر حدود دوازده میلیون نفر به شمول مهاجران افغان در خارج کشور، بیجاشدگان داخلی و افرادی که در مناطق ناامن زندگی می‎کنند، از حق رای‎دهی محروم هستند.
او این موارد را نشانه‎هایی از اراده و تصمیم حکومت برای برگزاری انتخابات غیرعادلانه، غیرشفاف و توأم با تقلب در کشور تفسیر کرد.
وی قطع امتیازات و حقوق اعضای شوراهای ولسوالی‌ها را نیز مورد انتقاد قرار داد و گفت که مصارف یک ماهه‌ یک رهبر حکومت وحدت ملی، معاش تمام اعضای شوراهای ولسوالی‌ها را تأمین می‎کند.
حکمتیار می‎گوید که حکومت، کمیسیون مستقل انتخابات و جامعه جهانی، برای جلوگیری از برگزاری لویه جرگه می‎خواهند انتخابات شوراهای ولسوالی‌ها برگزار نشود.
رهبر حزب اسلامی همزمان با این انتقادات بر برگزاری انتخابات شفاف پارلمانی در زمان معین آن تأکید کرد.
وی افزود که انتخابات بدیل دیگری ندارد و حکومت مجبور است آن را برگزار کند.
قرار است انتخابات پارلمانی کشور در ۲۸ ماه میزان امسال برگزار شود.
کمیسیون مستقل انتخابات اعلام کرده است که بیش از ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار رای‎دهنده را برای شرکت در این انتخابات، ثبت‎نام کرده است.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد