خبرهای داخلی

154
۲ حوت ۱۳۹۷
نویسنده: خیرالدین رحمانی

حکمتیار: برای استقرار صلح در کشور نیروهای خارجی باید بیرون شوند


گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی و یکی از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری می گوید که برای ختم جنگ و تامین صلح در کشور، نیروهای خارجی باید افغانستان را ترک کنند.
آقای حکمتیار امروز پنج شنبه طی نشست خبری اظهار داشت که عامل اصلی تداوم جنگ در کشور حضور نیروهای خارجی و حکومت های وابسته به نیروهای اجنبی می باشد.
در همین حال به گفته گلبدین حکمتیار افغانستان به یک نظام بی طرف که وابسته به هیچ قدرت بزرگ دنیا نباشد ضرورت دارد تا در قبال همه کشور ها سیاست متوازن و متعادل داشته باشد.
آقای حکمتیار هم چنان می افزاید که نظام فعلی ناکام بوده و توانمندی اداره کشور را ندارد و این مساله سبب شده است تا جنگ در کشور ادامه یابد.
او هم چنان افزود که دولت باید در رابطه با مساله صلح به تاسیس یک مرجع مقتدر توافق نماید چون لویه جرگه های مشورتی نه تنها مشکلات ما را حل نمی تواند؛ بلکه به مشکلات ما می افزاید.
رهبر حزب اسلامی با حمایت از روند مذاکرات صلح از گروه طالبان خواست تا به مذاکرات بین الافغانی و ساختن یک حکومت قابل قبول برای همه، و آتش بس دایمی توافق نمایند.
این گفته های گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی و یکی از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری در حالی ابراز می گردد که قرار است در هفته آینده دور دوم مذاکرات میان گروه طالبان و هیات امریکایی در پایتخت قطر برگزار گردد و هیات امریکایی گفته اند که در این دور تلاش می گردد تا طالبان را به مذاکرات رو در رو با حکومت افغانستان تشویق نمایند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد