خبرهای داخلی

89
۱۱ حمل ۱۳۹۸
نویسنده: جواد نبی زاده

حمله بر کاروان حامل عبدالرشید دوستم در مسیر بلخ- جوزجان


کاروان حامل جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول رییس جمهور در ساحه تیمورک ولسوالی چهاربولک ولایت بلخ در یک کمین طالبان روبرو شد.
بشیر احمد تینج سخنگوی حزب جنبش ملی افغانستان در صفحه فسبوکش نوشته است که در این رویداد به معاون اول ریاست جمهوری آسیب نرسیده اما یک تن از محافظان آقای دوستم جان باخته و دو تن دیگر آنان زخم برداشته اند.
عادل شاه عادل سخنگوی پولیس بلخ با تایید این رویداد به کلید می گوید:”شام روز گذشته مخالفان مسلح دولت با افراز کمین قصد جان معاون اول را نموده که با مخالفت های نیروهای امنیتی افغان مواجه گردیده اند.”
به گفته آقای عادل، در این درگیری ها سه تن از مخالفان مسلح دولت کشته شده و قومندان برجسته طالبان که این کمین را افراز نموده از سوی نیروهای امنیتی افغان دستگیر گردیده است.
عصر روز گذشته جنرال عبدالرشید دوستم در میان صدها تن از هوادارانش در شهر مزارشریف سخنرانی نموده و در جریان سخنرانی اش از افراز کمین در مسیر راه مزار – شبرغان خبرداده بود.
آقای دوستم با کنایه به مخالفان گفت :”خوب است خودشان به خانه زنبور خاک بزنند و در مورد عواقب آن نیز باید فکر کنند”.
معاون اول رییس جمهور در جریان سخنرانی اش در شهر مزارشریف، سال جاری را سرنوشت ساز خوانده و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و مذاکرات صلح را دراین سال برای افغانستان حیاتی دانست.
آقای دوستم اوضاع امنیتی را در سراسر کشور نگران کننده دانسته و از بیشتر شدن جنگ ها در سال روان خبرداده است.
جنرال عبدالرشید دوستم از چندی بدینسو در ترکیه به سر می برد و روز شنبه از طریق بندرحیرتان،وارد شمال کشور گردید و در میان صدها تن از هواداران اش در شهر مزارشریف سخنرانی نمود.
عصر همان روز آقای دوستم با یک کاروان بزرگ همراه با هواداران اش از شهر مزارشریف به شهر شبرغان سفر نمود که در مسیر راه با کمین مخالفان مسلح دولت روبرو گردید.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد