خبرهای داخلی

345
۱ قوس ۱۳۹۶
نویسنده: کلید

حملات هوایی نظامیان امریکایی بر مواضع طالبان سه برابر افزایش یافته است

حملات هوایی نیروهای امریکایی بالای مواضع طالبان و جنگجویان گروه موسوم به دولت اسلامی یا داعش در جریان ماه‌‌های اخیر به طور سریع افزایش یافته‌اند.

امریکا الی اخیر ماه اکتوبر سال‌جاری میلادی ۳۵۵۴ آتش‌باری را در افغانستان انجام داده‌است، در حالی‌که در سال ۲۰۱۶ میلادی ۱۳۳۷ آتش‌باری بالای مواضع طالبان و گروه موسوم به دولت اسلامی یا داعش صورت گرفته بود.

الی اواسط ماه اکتوبر سال‌جاری ۲۴۰۰ حمله هوایی صورت گرفته‌است در حالی‌که تعداد حملات هوایی در تمام سال ۲۰۱۶ میلادی حدود یک‌هزار بوده‌اند.

این ارقام تازه نشان می‌دهند که در مقایسه با سال ۲۰۱۶ در سال ۲۰۱۷ میلادی تعداد بمب‌های پرتاب شده در افغانستان توسط امریکا، سه برابر افزایش داشته‌است.

به نوشته آژانس خبری دی. پی. ای جرمنی، افزایش حملات هوایی نیروهای امریکایی به تعقیب اعلان استراتژی جدید ایالات متحده برای افغانستان و آسیای جنوبی صورت گرفته است که در آن تعقیب و قتل تروریستان در اولویت قرار داده شده‌است.

جنرال جان نیکلسن که شام روز دوشنبه «۲۹ عقرب ۱۳۹۶» از طریق ویدیو کنفرانس از افغانستان با شماری از خبرنگاران در وزارت دفاع امریکا صحبت می‌کرد، همچنان گفت که دادن مجوز و صلاحیت تازه برای نیروهای بین‌المللی خیلی مؤثر واقع شده‌است.

جان نیکلسن قوماندان مأموریت حمایت قاطع ناتو همچنان گفت:”پیام ما به دشمن اینست که در جنگ برنده نمی‌شوید، زمان آنست تا اسلحه را بر زمین گذاشته و به روند صلح داخل شوید.”

جان نیکلسون همچنان گفت که نیرو‌های امریکایی می‌توانند عناصر گروه طالبان را در مدت دو سال، از ۸۰ درصد خاک افغانستان خارج کنند.

این در حالیست که یک‌شنبه «۲۸ عقرب ۱۳۹۶» نیروهای هوایی امریکا ۸ مرکز تولید مواد مخدر طالبان مسلح را در ولایت هلمند از بین بردند. این نخستین سلسله این نوع حملات پس از اعلان استراتژی جدید امریکا بود.

به گفته جنرال نیکلسن، در حال حاضر از ۴۰۰ تا ۵۰۰ لابراتوار تولید مواد مخدر در افغانستان وجود دارند که طالبان از آن‌ها بهره می‌برند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد