خبرهای داخلی

398
۱ حوت ۱۳۹۵
نویسنده: فخرالدین قاری‌زاده

حملات راکتی نظامیان پاکستانی در ننگرهار تاکنون ادامه دارد

مسوولان، می‌گویند: حملات راکتی نظامیان پاکستانی از دو روز به اینسو بالای برخی مناطق ولسوالی لعل‌پور ولایت ننگرهار که در همسایگی با این کشور قرار دارد، هم‌چنان پا برجاست.
ساکنان ولسوالی لعل‌پور که مناطق شان هدف حملات راکتی پاکستانی‌ها قرار گرفته‌است، در گفتگو با کلید می‌گویند: تاکنون در نتیجه این حملات ده‌ها رأس مواشی آن‌ها تلف و به همین گونه بسیاری از خانه‌های مردم نیز آتش گرفته‌است.
باشندگان رینا و پارچاوی در این ولسوالی، می‌گویند: به همین دلیل صدها خانواده منازل مسکونی شان را با تمام امکانات موجود ترک و به سایر مناطق امن‌تر پناه برده‌اند.
با این حال، مسوولان محلی ولایت ننگرهار، می‌گویند که، در دو روز گذشته ۳۵۰ فیر راکت بالای مناطق سرحدی در ولسوالی لعل‌پور پرتاب شده‌است؛ اما تلفات جانی را در پی ندارد.
به گفتۀ عطا الله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار، این موضوع را با مقام‌های حکومت مرکزی در کابل شریک ساخته‌اند و امیدوار اند که برای مهار این حملات رسیدگی جدی و به موقع صورت گیرد.
این در حالیست که، طی دو روز گذشته، برخی مناطق ولایت کنر نیز هدف حملات راکتی پاکستانی‌ها قرار گرفته‌است؛ اما تاکنون مقام‌های محلی از تلفات برخاسته در پی این حملات چیزی نگفته‌اند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد