کابل

49
۴ حمل ۱۳۹۰
نویسنده:

حمایت پاکستان از پروسهء انتقال مسئولیت امنیتی

 

حکومت پاکستان از پروسه انتقال مسوولیت های امنیتی به افغان ها حمایت می کند

بدنبال اعلام آغاز پروسهء انتقال مسئولیت امنیتی به نیروهای افغان از سوی  رئییس جمهور کرزی، واکنش های مثبتی از سوی جامعهء بین المللی به آن نشان داده شد.

مقامات سیاسی پاکستان نیز از پروسه حمایت کرده و آمادگی دولتش را برای همکاری گسترده با این پروسه اعلام کردند.

محمد صادق سفیر پاکستان در کابل روز چهار شنبه در محفل بزرگداشت از ۲۴ مارچ برابر با هفتاد و یکمین سالگرد “روز ملی پاکستان”  در کابل گفت: ” پاکستان از دیر زمان، خواهان این فرصت بود که افغانها توانایی عهده دار شدن مسئولیت تامین امنیت کشور خود را پیدا کنند.

اظهارات سفیر پاکستان در کابل مبنی بر حمایت از پروسهء انتقال مسئولیت، واکنش این کشور به درخواست رئیس جمهور کرزی محسوب می شود.

رئیس جمهور کرزی دو روز پیش در سخنانی ضمن اعلام آغاز پروسهء انتقال مسئولیت امنیتی به نیروهای داخلی، از دولت پاکستان خواست تا از پروسهء صلح در افغانستان حمایت کند.

علیرغم اینکه مقامات در کابل و اسلام آباد از موجودیت مناسبات خوب و همکاری بین دو کشور همسایه (پاکستان و افغانستان) سخن می گویند، اما شکایت هایی در مورد عدم همکاری شنیده می شود.

در افغانستان این شکایت وجود دارد که پاکستان در زمینهء جلوگیری از حملات تروریستان از آن سوی خط ديورند به افغانستان  همکاری لازم را انجام نمی دهد.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد