جنوب شرق

386
۲ اسد ۱۳۹۷
نویسنده: جمشید مجددی

جنگ در ولسوالی قره‎باغ غزنی هنوز متوقف نشده است

مقام‎های محلی غزنی می‎گویند که جنگ میان نیروهای دولتی و جنگجویان طالبان در ولسوالی قره‎باغ این ولایت هنوز متوقف نشده است.
محمدعارف نوری، سخنگوی والی غزنی، به کلید گفت که این جنگ سه روز پیش زمانی آغاز شد که جنگجویان طالبان به شکل گروهی به مرکز ولسوالی قره‎باغ حمله کردند.
نوری افزود که هرچند حمله گروهی این جنگجویان به مرکز قره‎باغ دفع شده است، ولی درگیری‎ها میان دو طرف در ساحات دورتر از مرکز این ولسوالی هنوز هم جریان دارد.
او گفت که در جریان درگیری‎های شب گذشته، یک منسوب کماندو، یک سرباز پولیس و یک فرد غیرنظامی در قریه‎های میدانک و خیرآباد ولسوالی قره‎باغ کشته شده‎اند.
به گفته نوری، جنگجویان طالبان، شب گذشته هشت نفر کشته داده‎اند و همچنان سه جنگجوی دیگر این گروه در حالی که زخمی شده بودند، به اسارت نیروهای دولتی در آمده‎اند.
نوری از جانب دیگر تأیید کرد که بسیاری از دکان‎ها در بازار عمومی ولسوالی قره‎باغ به دلیل جنگ جاری در این ولسوالی بسته است.
پیشتر گفته شده بود که این دکان‎ها به دلیل هشدار گروه طالبان به مردم، بسته شده است.
در نخستین روز حمله گروه طالبان به مرکز ولسوالی قره‎باغ، پنج نفر از نیروهای امنیتی کشته شدند و نه نفر از این نیروها زخم برداشتند.
شمار تلفات طالبان در این حمله، ۲۷ نفر به شمول هفده نفر کشته و ده نفر زخمی اعلام شده است.
ولسوالی قره‎باغ یکی از ولسوالی‎های ناامن در غزنی است که بارها شاهد درگیری میان نیروهای دولتی و جنگجویان طالبان بوده است.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد