خبرهای داخلی

337
۲۳ دلو ۱۳۹۵
نویسنده: فخرالدین قاری‌زاده

جنرال دوستم مانع بازداشت نه محافظ اش شده‌است

جنرال عبدالرشید دوستم، معاون اول ریاست‌جمهوری کشور، به منسوبان پولیس وزارت امور داخله اجازه بازداشت نه محافظ اش را نداده‌است.
لوی سارنوالی، این نه محافظ دوستم را در پیوند به بدرفتاری جنسی با احمد ایشچی، مظنون می‌داند و دستور بازداشت این افراد را صادر کرده‌است.
براساس گزارش روزنامه وال ستریت ژورنال، جنرال دوستم، مانع شده تا پولیس محافظان‌اش را بازداشت کند.
از سوی هم، در این گزارش آمده‌است که، افراد مسلح وفادار به جنرال دوستم، دو پوسته استراتیژیک امنیتی بر فراز تپه وزیر اکبر خان در شهر کابل را تصرف کرده‌اند.
مقام‌های حکومتی به این روزنامه گفته‌اند که، در حال حاضر حدود ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ نیروی امنیتی از جنرال دوستم در کابل محافظت می‌کنند.
این در حالیست که، معاون اول رییس‌جمهور کشور، متهم به اختطاف و بدرفتاری جنسی با احمد ایشچی، والی پیشین ولایت جوزجان است و لوی سارنوالی با صدور سه حکم خواستار پاسخگوی او در این مورد شده است؛ اما دوستم تاکنون حاضر به پاسخگوی در لوی سارنوالی نبوده و تمام ادعاهای وارد شده برخودش را بی‌اساس و یک دسیسه سیاسی می‌خواند.
هر چند، پیش از این، ریاست‌جمهوری نیز از تحقیق همه جانبه این رویداد به مردم اطمینان داده بود؛ اما تاکنون نهادهای عدلی و قضایی حکومت وحدت ملی موفق به انجام این کار نشده‌اند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد