خبرهای داخلی

527
۲۲ سرطان ۱۳۹۶
نویسنده: نوریه نزهت نادری

جنرال دوستم به اجازه لوی‌سارنوالی به ترکیه نرفته است

دفتر معاونیت اول ریاست‌جمهوری اظهارات روز سه شنبه رییس‌جمهور که گفته بود:” جنرال دوستم باکسب اجازه از لوی سارنوالی به ترکیه سفر کرده است:” را رد کرد.
در یک خبرنامه که نا وقت شب گذشته از سوی دفتر معاونیت اول ریاست‌جمهوری پخش شد آمده است:” که این موضوع عاری از حقیقت بوده و بر مبنای مواد قانون اساسی افغانستان، لوی سارنوالی این صلاحیت را ندارد.
خبرنامه در مورد دوسیه ادعای احمد ایشچی بالای جنرال دوستم نگاشته که در این مورد شماری از محافظان معاون نخست ریاست‌جمهوری برای انجام تحقیقات به لوی‌سارنوالی فرستاده شدند و پس از بررسی‌های اداره سارنوالی مربوط، دوسیه یادشده به محکمه محول شده است و ربطی به آقای دوستم ندارد.
از سویی هم هوگو لارنس، شارژدافیر سفارت آمریکا در کابل، روز سه شنبه در یک نشست خبری گفت:” دولت آمریکا، جامعه جهانی و مردم افغانستان از انجام تحقیقات درباره قضیه آقای دوستم حمایت می‌کنند”.
اما دفتر آقای دوستم اظهارات آقای لارنس را “غیرمسئولانه و نگران‌کننده خوانده و گفته است دنبال کردن سیاست‌های حذف به نفع افغانستان و دوستان بین‌المللی این کشور نیست”.
در خبرنامه دفتر آقای دوستم از دولت و شرکای بین‌المللی افغانستان خواسته شده که “بجای پرداختن به همچو مسایل حاشیه‌ای در راستای آوردن اصلاحات در نحوه حکومتداری و تقویت حاکمیت قانون گام های عملی بردارند”
جنرال عبدالرشید دوستم معاون نخست ریاست جمهوری از سوی احمد ایشچی والی پیشین جوزجان و از مخالفان سیاسی اش متهم به بدرفتاری جنسی شده و دوسیه اش از سوی لوی سارنوالی به محکمه محول گردیده است .دوسیه جنرال دوستم در حالی به محکمه محول می شود که آقای دوستم ازدوماه به این سو در ترکیه به سر می برد و به تازه‌گی همراه با رهبران حزب وحدت اسلامی و جمعیت اسلامی ایتلافی را تحت نام نجات افغانستان تشکیل داده است.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد