خبرهای داخلی

۲۰ جوزا ۱۳۹۸
نویسنده: فرشته هاشمی

جنجال ها بر سر کرسی پارلمان و نگرانی نهاد های ناظر برانتخابات

جنجال ها بر سر کرسی پارلمان و نگرانی نهاد های ناظر برانتخابات. tkg

مسولان بنیاد انتخابات آزاد و عادلانه افغانستان  از ادامه جنجال ها بر سر انتخاب رییس ولسی جرگه ابراز نگرانی نموده و می گویند که ادامه این وضعیت زمینه بیشتر فساد را مساعد خواهد ساخت.

مروه امینی، سخنگوی بنیاد انتخابات آزاد وعادلانه افغانستان ( فیفا) به امروز (دوشنبه) در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که نماینده های مردم در ولسی جرگه باید منافع ملی را در نظر گرفته و هر چه زودتر خودشان اختلاف های داخلی خود را حل کنند.

یافته های تازه بنیاد انتخابات آزادوعادلانه افغانستان ( فیفا)  ازوضعیت کنونی ولسی جرگه  نشان می دهد که چالش های موجود در داخل ولسی جرگه اتهام های جدی فساد را بر نمایندگان این مجلس وارد کرده و رنگ و بوی قومی به این مشکل  قضیه را پیچیده تر می سازد.

حسیب معترف مسئول بخش مشاهده ولسی جرگه از سوی این بنیاد می گوید که جنجال های کنونی مجلس بر سر انتخاب رییس تاسف بار بوده و ادامه این وضعیت مایه نگرانی می باشد

از سوی هم نشست امروز ولسی جرگه نیز بدون کدام نتیجه مشخص پایان یافت شماری از وکلا با انتقاد از وضعیت موجود به ختم جنجال ها بر سر کرسی ریاست ولسی جرگه تاکید کردند.

عبدالنصیر فراهی یکی از وکلای ولسی جرگه در نشست امروز مجلس گفت که جنجال های کنونی در ولسی جرگه اعتبار مجلس و وکلا را زیر سوال برده است.

وی از سایر نمایندگان در مجلس خواست تا از انحصار بیرون شده و مشکلات کنونی مجلس را هر چه زودتر حل کنند .

این در حالیست که ۴۵ روز از افتتاح پارلمان می گذرد و تا کنون اعضای ولسی جرگه نتوانسته اند که بر سر انتخاب رییس این مجلس موافقت کنند.

جنجال ها بر سر کرسی پارلمان و نگرانی نهاد های ناظر برانتخابات.

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد