خبرهای داخلی

329
۹ دلو ۱۳۹۶
نویسنده: خلیل اسیر

جلسه کمیسیون عالی امور مهاجرت در ارگ برگزار شد

محمداشرف غنی، رییس جمهور، در جلسه کمیسیون عالی امور مهاجرت، گفته است که برای رسیدگی به مشکلات عودت‎کنندگان، یک پلان جامع تهیه شود.
دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری با نشر اعلامیه‎ای گفته است که این جلسه بعدازظهر یک‎شنبه در ارگ ریاست جمهوری برگزار شده بود.
در این جلسه علاوه بر وزیر امور مهاجران و عودت‎کنندگان، نمایندگان نهادهای مستقل و وزارت‎های مختلف نیز شرکت داشتند.
رییس اجرایی حکومت وحدت ملی و نماینده ویژه سازمان ملل در امور افغانستان از دیگر شرکت‎کنندگان جلسه کمیسیون عالی امور مهاجرت در ارگ بوده‎اند.
طبق اعلامیه دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری، غنی با تأکید بر تهیه پلان “جامع و عملی” برای رسیدگی به مشکلات عودت‎کنندگان، گفته است که برای عودت‎کنندگان در کنار فراهم ساختن سرپناه و مسکن، سهولت‎های اولیه زندگی و آموزشی نیز فراهم شود.
رییس جمهور به وزارت عدلیه دستور داده است تا به منظور توزیع زمین برای عودت‎کنندگان، مقرره‎ای را تهیه و یا درباه صدور یک فرمان تقنینی غور کند.
غنی همچنان به اداره مستقل اراضی دستور داده است تا تمام زمین‎های دولتی و غیردولتی را در “بانک زمین” ثبت و معیارهایی را برای توزیع زمین به عودت‎کنندگان تعیین کند.
او خاطرنشان ساخته است که رسیدگی به مشکلات مهاجران و عودت‎کنندگان تنها کار یک وزارت نیست، بلکه باید تمام ادارات در این راستا با یکدیگر همکاری کنند.
وزارت امور مهاجران و عودت‎کنندگان می‎گوید که در جریان امسال صدها هزار مهاجر افغان از ایران و پاکستان اخراج و به افغانستان بازگشته‎اند.
گفته شده که بیشتر این مهاجران به سرپناه مناسب و امکانات آموزشی و صحی دسترسی ندارند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد