خبرهای داخلی

437
۸ حمل ۱۳۹۷
نویسنده: فرشته همتی

جلسه استجوابیه ولسی جرگه با حضور مقام‎های ارشد امنیتی سری برگزار شد

ولسی جرگه، در پی افزایش حملات انفجاری و انتحاری در شماری از ولایت‎ها، مقام‎های ارشد امنیتی را امروز چهارشنبه/ ۸ حمل در یک جلسه استجوابیه فراخواند.
طارق‎شاه بهرامی و یس‎احمد برمک، وزرای دفاع و داخله، به نمایندگی از این دو وزارت برای پاسخ به سوالات نمایندگان در این جلسه شرکت کردند.
محمدمعصوم استانکزی، رییس عمومی امنیت ملی، مشاور عملیاتی خود را به نمایندگی از این نهاد مهم امنیتی به جلسه استجوابیه ولسی جرگه فرستاده بود، ولی اجازه ورود برای وی در این جلسه داده نشد.
سوالات نمایندگان که در بخش علنی این جلسه مطرح شد، عمدتاً مربوط به افزایش ناامنی‎ها و حملات انتحاری و انفجاری، افزایش موارد قتل و اختطاف، قضیه هوتل انترکانتیننتال و درز اطلاعات محرمانه از سوی نهادهای امنیتی بود.
در ادامه، بنابر تقاضای وزرای دفاع و داخله، جلسه استجوابیه امروز ولسی جرگه سری اعلام شد و به این ترتیب روشن نشد که مقام‎های امنیتی چه پاسخ‎هایی به سوالات نمایندگان ارایه کردند.
ولسی جرگه مقام‎های ارشد امنیتی را در حالی در جلسه استجوابیه این نهاد فراخوانده است که تنها در جریان کم‎تر از ده روز گذشته از سال جدید خورشیدی سه حمله مرگبار انتحاری در کشور رخ داده است.
در این حملات که در ولایت‎های کابل، هلمند و هرات به وقوع پیوسته است، ده‎ها غیرنظامی کشته و زخمی شده‎اند.
مرگبارترین این حملات، حمله انتحاری اول حمل در شهر کابل بود که در آن ۳۳ نفر کشته و ۶۶ نفر دیگر زخمی شدند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد