خبرهای داخلی

181
۲۸ حوت ۱۳۹۷
نویسنده: جواد نبی زاده

جشن نوروز با تدابیر خاص امنیتی برگزار خواهد شد


مسئولان محلی ولایت بلخ از آمادگی کامل برای برگزاری جشن نوروز در ولایت بلخ خبرداده و می گویند که کمیته های برگزاری جشن نوروز از دو ماه به اینسو تدابیر ویژه را روی دست گرفته اند تا این جشن بهتر از سال های گذشته در شهر مزارشریف برگزار گردد.
عبدالحق خرمی شاروال شهر مزارشریف می گوید که برای میزبانی بهتر مهمانان، شهراز قبل با چراغ های رنگی تزیین گردیده است.
به گفته او شاروالی در آُستانه این جشن بزرگ، از تمام مسافرخانه ها و خوراکه فروشی های شهر نظارت جدی نموده و چندین باب مکتب را در اطراف روضه مبارک آماده پذیرایی مهمان ساخته است.
در همین حال محمد اسحق رهگذر والی بلخ برای باشندگان این ولایت و مهمانان، اطمینان می دهد که حکومت محلی بلخ تمام آمادگی ها را برای برگزاری بهتر جشن نوروز روی دست گرفته است.
آقای رهگذر می گوید که مردم می توانند با خاطر آسوده و آرام میله عنعنوی گل سرخ را در این ولایت برگزار نمایند و هیچ گونه نگرانی از امنیت این شهر نداشته باشند.
وی می افزاید، نیروهای امنیتی کشور در آستانه سال نو، شب و روز در تلاش تامین امنیت این شهر اند.
از سوی هم عادل شاه عادل سخنگوی پولیس بلخ از راه اندازی عملیات ها در چهار ولسوالی نا امن ولایت بلخ، برای بهتر برگزار شدن جشن عنعنوی گل سرخ و ایجاد ایست های بازرسی در داخل شهر مزارشریف خبرداده است.
به گفته او نیروهای امنیتی از یک ماه به این سو در چندین مرحله برنامه های ویژه را روی دست گرفته اند تا جشن نوروز با تدابیر شدید امنیتی در شهر مزارشریف برگزار گردد.
از سوی هم فرید ملک زاده یکتن از باشندگان شهر مزارشریف، از آمادگی های حکومت محلی بلخ برای برگزاری جشن نوروز ابراز خورسندی نموده و می گوید که مهمانان می توانند با فکر آرام در این جشن اشتراک نمایند.
جشن نوروز، یا میله گل سرخ همه ساله در روز نخست سال با برافراشته شدن جهنده مولا علی در شهر مزارشریف تجلیل می گردد.
این جشن کهن با اشتراک هزاران تن از ولایات مختلف و کشور های همسایه با راه اندازی برنامه های مختلف فرهنگی و هنری در این شهر برگزار می گردد.

 

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد