خبرهای داخلی

169
۱۵ جدی ۱۳۹۷
نویسنده: خیرالدین رحمانی

جزئیات دیدار مشاورین شورای امنیت هند و افغانستان


حمدالله محب مشاور شورای امنیت ملی افغانستان روز گذشته با ارجیت دوال مشاور شورای امنیت هندوستان دیدار نموده و در مورد وضعیت امنیتی، انتخابات پارلمانی و برنامه ریزی انتخابات ریاست جمهوری بحث و گفتگو نموده است.
به نقل از شبکه اندیا تودی، مشاوران شورای امنیت دو کشور روی سناریوی امنیتی افغانستان، انتخابات پارلمانی، برنامه ریزی انتخابات ریاست جمهوری و تلاش های دولت افغانستان برای مذاکرات صلح بحث و تبادل نظر نمودند.
شبکه اندیا تودی هم چنان نوشته است که در این دیدار حمدالله محب مشاور شورای امنیت کشور از مساعدت های کشور هند در بازسازی و توسعه اقتصادی افغانستان قدردانی نموده و فهرستی از خواست های دولت افغانستان را از هند به مشاور شورای امنیت هندوستان پیشکش نموده است.
اندیا تودی هم چنان گزارش داده است که مشاور شورای امنیت هند از حمایت این کشور برای ادامه تلاش های دولت و مردم افغانستان جهت دستیابی به صلح، و کمک در بازسازی افغانستان صحبت نموده و وعده سپرد که در صورت خروج نیروهای خارجی از این کشور دهلی با کابل همکاری خواهد کرد تا نیروهای امنیتی افغان بتوانند امنیت این کشور را تامین کنند.
این دیدار مشاوران شورای امنیت دو کشور در حالی صورت می گیرد که دو روز پیش دونالد ترامپ رییس جمهوری امریکا از کمک های هند به افغانستان به گونه مسخره آمیز یادآوری نموده بود، صحبت های که واکنش دولت هند را در پی داشت.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد