خبرهای داخلی

410
۲۸ جدی ۱۳۹۶
نویسنده: شایق قاسمی

جان بس : کشورهای حامی تروریزم تقویت هراس‌افگنی را متوقف کنند

جان بس، سفیر تازۀ امریکا برای افغانستان در نخستین نشست خبری‌اش با خبر‌نگاران افغان به کشورهای حامی تروریزم هشدار می‌دهد که باید تقویت هراس‌افگنی را متوقف کنند؛ در غیر آن‌ ادارۀ دونالد ترامپ مستقیماً وارد عمل خواهند شد.
سفیر تازۀ امریکا برای افغانستان ام‌روزدر یک نشست خبری در مقر سفارت امریکا در کابل در بارۀ موضوعات گوناگون معلومات ارایه کرد و گفت آنها اینجا هستند، تا با اقشار مختلف جامعه افغانستان هم‌کاری کنند.
اقای بس گفت که تمرکز امریکا در افغانستان بیش‌تر بالای پروسۀ صلح، توسعه اقتصادی، به‌بود اوضاع امنیتی و پیش‌برد حکومت‌داری خوب می‌باشد.
باین حال جان بس تنش‌های به وجود آمده میان والی پیشین بلخ با دولت مرکزی را آن‌قدر جدی نمی‌داند و می‌گوید که افغانستان در حال تجربه کردن نظام دیموکراسی نوپای است و تاکید نمود که این موضوع باید از طریق گفت‌‍وگو ها حل گردد؛ زیرا خشونت در این جامعه زیاد و ثبات کم می‌باشد.
سفیر تازه امریکا هم‌چنان نظر به وضعیت بد اقتصادی در افغانستان، از کشورهای هند و چین خواست تا با این کشور در بخش به‌بود اقتصادی کمک نمایند؛ زیرا نقش آن‌ها در افغانستان غیرقبال انکار می‌باشند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد