خبرهای داخلی

127
۲۱ سنبله ۱۳۹۷
نویسنده: عمران نیاز

ثبت مشخصات ۷٫۳ میلیون رای‎دهند در دیتابیس کمیسیون مستقل انتخابات

کمیسیون مستقل انتخابات می‎گوید که رقم افراد رای‎دهنده‎ای که مشخصات شان وارد دیتابیس این کمیسیون شده است، تا پایان امروز چهارشنبه به ۷٫۳ میلیون نفر خواهد رسید.
سید حفیظ‎الله هاشمی، منشی و سخنگوی کمیسیون مستتقل انتخابات، امروز در یک نشست خبری در کابل گفت که فهرست ابتدایی رای‎دهنده‎های ده ولایت کشور تکمیل شده است و به زودی چاپ خواهد شد.
هاشمی همچنان اعلام کرد که تاکنون از جریان بررسی چهار میلیون تذکره تابعیت رای‎دهنده‎ها، حدود ۸۰ هزار تذکره تکراری به دست آمده است.
او خاطرنشان ساخت که کمیسیون مستقل انتخابات آمار مجموعی تذکره‎های تکراری را بعداً اعلام خواهد کرد.
سخنگوی کمیسیون مستتقل انتخابات از جانب دیگر از احزاب و جریان‎های سیاسی خواست تا برای برگزاری انتخابات پارلمانی با این کمیسیون همکاری کنند.
این در حالی است که احزاب و جریان‎های سیاسی با نظام کنونی انتخابات و شیوه موجود ثبت‎نام رای‎دهنده‎ها مخالفت کرده‎اند و خواستار تغییر نظام انتخاباتی و بیومتریک رای‎دهنده‎ها شده‎اند.
به تازگی گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی، اعلام کرده است که حدود چهارده میلیون نفر از مشارکت در انتخابات باز مانده‎اند که این افراد شامل مهاجران افغان در بیرون از کشور، بیجاشده‎های داخلی و کسانی می‎شوند که در مناطق ناامن زندگی می‎کنند.
او همچنان روز گذشته در یک نشست خبری گفت که حکومت اراده‎ای برای برگزاری انتخابات شفاف و عادلانه ندارد.
براساس تقویم انتخاباتی، قرار است انتخابات پارلمانی در ۲۸ میزان امسال برگزار شود.
کمیسیون مستقل انتخابات گفته است که این کمیسیون بیش از ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر رای‎دهنده را برای شرکت در این انتخابات ثبت‎نام کرده است.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد