خبرهای داخلی

۲ میزان ۱۳۹۸
نویسنده: خیرالدین رحمانی

تیم صلح و اعتدال از شرکت در انتخابات خود داری کرد

تیم صلح و اعتدال به رهبری محمد حنیف اتمر نامزد انتخابات ریاست جمهوری با نشر اعلامیه ی گفته است که این تیم با حفظ بی طرفی در انتخابات ریاست جمهوری در این انتخابات شرکت نمی کند.

در اعلامیه تیم صلح و اعتدال که امروز (سه شنبه، ۲ میزان) منتشر شد، آمده است که‌ بدلیل عدم مساعد بودن شرایط تخنیکی، سیاسی و امنیتی برای برگزاری انتخابات شفاف و سراسری و خطر رفتن کشور به بی ثباتی سیاسی به موجب عدم پذیریش نتیجه یک انتخابات غیر شفاف و عادلانه، تیم صلح و اعتدال از اشتراک در روند مبارزات انتخابات خود داری نموده است.

اعلامیه افزوده است که در ماه های گذشته این تیم پیشنهاد به تعویق افتادن انتخابات ریاست جمهوری را نموده بود تا دولت و رهبری سیاسی بتوانند شرایط برگزاری انتخابات شفاف را مساعد بسازد؛ اما این پیشنهاد رد شد..

اعلامیه به نقل از محمد حنیف اتمر نوشته است:« با توجه به اینکه پروسه انتخابات ریاست‌ جمهوری به روزهای پایانی خود نزدیک می‌ شود، می خواهم تصمیم خود را مبنی بر عدم اشتراک در رقابت های انتخاباتی به تاریخ۶ میزان۱۳۹۸، با حفظ حق خود به حیث کاندید در صورتیکه انتخابات بتعویق بیافتد، یکبار دیگر به سمع هموطنان عزیز خود برسانم.»

اعلامیه هم چنان افزوده است که محمد حنیف اتمر رهبر تکت انتخاباتی صلح و اعتدال  در انتخابات پیشرو موقف بی طرفی را اختیار کرده و از هیچ کاندید مشخصی حمایت نمی کند.

این در حالی است که تیم صلح و اعتدال به رهبری محمد حنیف اتمر حدود دوماه قبل بدلیل اختلافات اعضای این تیم، از هم پاشید و محمد محقق معاون این تکت حمایت خود را از تیم ثبات و همگرایی به رهبری داکتر عبدالله عبدالله اعلام کرد.

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد