خبرهای داخلی

۱۱ میزان ۱۳۹۸
نویسنده: خیرالدین رحمانی

«تیاتر صلح برای همه» اجرای نمایش از سوی هنرپیشگان هرات

شماری از هنر پیشه گان و کارمندان تیاتر در ولایت هرات می خواهند نمایشی را تحت عنوان «تیاتر صلح برای همه» به دو زبان فارسی و پشتو به هدف رسانیدن پیام صلح‌خواهی به ولایات بلخ، بامیان، جوزجان، کابل، بدخشان، پنجشیر و جلال آباد اجرا نمایند.

فریدون فکوری مدیر اداره تیاتر اطلاعات فرهنگ هرات می‌گوید که مردم افغانستان از جنگ خسته اند و این‌بار هنرمندان تلاش دارند تا از طریق هنر شان برای صلح پایدار در کشور دادخواهی نمایند.

از سوی هم آریا روفیان رئیس اداره اطلاعات و فرهنگ هرات می‌گوید که این برنامه به حمایت و پشتیبانی حکومت کشور و بودجه ارگ ریاست جمهوری راه اندازی شده است.

به گفته او اقشار مختلف جامعه خواهان پایان جنگ و آمدن صلح اند که هنرمندان نیز دراین عرصه ساکت ننشسته و از طریق هنر شان از طرف‌های درگیر خواهان صلح و ثبات اند.

شماری از بانوان هنرپیشه در هرات می‌گویند، در اجرای این نمایش از گروه‌های مخالف دولت می‌خواهند که آتش بس اعلام کنند و گفتگو‌های بین الاافغانی را با حکومت افغانستان برای ختم جنگ آغاز نمایند.

فاطمه حسینی به کلید می‌گوید:« زمان علم و هنر در افغانستان توسعه می‌یابد که صلح و ثبات و امنیت وجود داشته باشد.»

شماری دیگر این هنرپیشه ها می‌گویند که هنر حد و مرز نمی‌شناسد و هنرمندان باید تلاش کنند در روند صلح سهم فعالانه‌ای داشته باشند.

گفتنی است که صلح به یک پدیده دست نیافتنی برای مردم افغانستان تبدیل شده است که آخرین تلاش‌های صلح نه دور گفتگوی امریکا با طالبان بود که نیز بی‌نتیجه لغو گردید.

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد