فوتبال

110
۱۷ دلو ۱۳۸۸
نویسنده:

تيم ملى بسکتبال افغانستان قهرمان مسابقات جنوب آسيا شد

کلید * هفدهم دلو ۱۳۸۸

تيم ملى باسکتبال افغانستان، قهرمان مسابقات جنوب آسيا ( سيف گيمز ) شناخته شد و از سوی دیگر تيم ملى فوتبال کشور نیز به فاينل مسابقات فوتبال راه يافت.

به گفته محمد عارف پيمان مدير نشرات کميته ملى المپيک تيم ملى باسکتبال در فاينل مسابقات، تيم هند را شکست داد و اولين مدال طلا را بنام افغانستان ثبت کرد.

به گفته وی، در ادامه يازدهمين دورمسابقات جنوب آسيا که در داکه ( پايتخت بنگلاديش ) آغاز شده، شب گذشته در پايان بازى، تيم ملى کشور ٦٥ بر ٦٤ تيم ملى باسکتبال هند را شکست داد.

وى افزود، تيم باسکتبال افغانستان، در گروپ الف با تيم هاى سريلانکا، پاکستان و هند قرار داشت که در مسابقات مقدماتى، تيم هاى مذکور را شکست داده و در سيمى فاينل ( نيمه نهايى ) با تيم نيپال روبرو شد.

تيم ملى کشور، تيم نيپال را نيز شکست داد و در بازيهاى نهايى با هند مواجه شد که اين تيم را نيز مغلوب کرد.

به گفته آقای پيمان، در رشته فوتبال نيز شب گذشته تيم ملى کشور، توانست  پيروزى هاى پيهم خود را ادامه دهد و در مسابقه سيمى فاينل تيم ملى مالديو را با نتيجه يک بر صفر شکست دهد و به فاينل مسابقات راه یابد.

در اين مسابقات تيم فوتبال افغانستان با کشورهاى پاکستان، هند و سريلانکا هم گروه بود که آنان را  نيز شکست داده و به سيمى فاينل مسابقات راه يافت.

قرار است تيم هاى ملى فوتبال افغانستان و بنگله ديش روز دوشنبه در فاينل مسابقات، مقابل هم قرار گيرند.

در مسابقات جنوب آسيا ( سيف گيمز ) از  افغانستان ١٥٠ ورزشکار در ١٤ رشته مختلف ورزشى شرکت نموده اند.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد