غرب

99
۱۱ حمل ۱۳۹۰
نویسنده:

توقیف ۲۳ تانکر مواد نفتی بی کیفیت در هرات

مسؤلین ریاست مواد نفتی ولایت هرات از اجرای برنامه هایی برای جلوگیری از ورود مواد نفتی بی کیفیت به داخل کشور خبر می دهند.

به گزارش رادیو کلید هرات، خسرو عبدالله رئیس مواد نفتی ولایت هرات گفت، در همین راستا، از ورود ۲۳ تانکر تیل بی کیفیت که از کشور ایران به مقصد هرات بارگیری شده بود، جلوگیری شد.

وی گفت که این تانکرها مربوط به سه شرکت تجارتی بوده و عاملین آن از سوی نیروهای امنیتی دستگیر و دوسیه های شان جهت بررسی به ارگانهای عدلی و قضایی تقدیم گردیده اند.

به گفتهء وی، ریاست مواد نفتی ولایت هرات با همکاری ادارهء ملی نورم و استندرد، جهت جلوگیری از ورود مواد بی کیفیت به داخل کشور برنامه های مشخصی را روی دست گرفته که به نوبت تطبیق می گردند.

رئیس مواد نفتی ولایت هرات همچنان گفت:” جامعهء ما امروز به یک جامعهء مصرف کننده مبدل شده است، اکثر اقلامی را که ما مصرف می کنیم، وارداتی می باشند. ما امیدوار هستیم تا با تدوین این استندردها و یافتن جنبهء عملی در تطبیق آن، جلو ورود امتعهء بی کیفیت را بگیریم.”

به گزارش رادیو کلید هرات، مسئولین ریاست مواد نفتی هرات در حالی از تدوین نورم ها برای کنترول مواد نفتی واردتی سخن می گویند که مردم از ورود مواد نفتی بی کیفیت به داخل کشور شکایت دارند و از دولت می خواهند تا در این مورد اقدامات جدی و عملی را روی دست گیرد.

کارشناسان می گویند، مواد نفتی بی کیفیت، علاوه بر اینکه وسایط مردم را خراب می کند، باعث آلوده شدن بیشتر محیط زیست می گردد.

مسؤلین ریاست مواد نفتی ولایت هرات می گویند، بیش از ۴۰ فیصد مواد نفتی افغانستان از طریق خاک ایران وارد کشور می گردد.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد