خبرهای داخلی

172
۱۶ میزان ۱۳۹۷
نویسنده: خلیل اسیر

توزیع ویزه در کنسولگری پاکستان در شهر جلال‌آباد دوباره آغاز شد

مقام‎های محلی ننگرهار می‎گویند که فعالیت کنسولگری پاکستان در شهر جلال‎آباد، مرکز این ولایت، دوباره آغاز شده است.
سفارت پاکستان در نهم سنبله امسال اعلام کرده بود که فعالیت کنسولگری این کشور در شهر جلال‎آباد به علت مداخله حیات‎الله حیات، والی ننگرهار، در امور این کنسولگری، به حالت تعلیق در آمده است.
اما والی ننگرهار در واکنش به این ادعا گفته بود که او در امور کنسولگری پاکستان دخالتی نداشته است و صرفاً از وجود فساد در روند اعطای ویزه برای افغان‎ها در این کنسولگری انتقاد کرده است.
روز گذشته اعلام شد که سفارت پاکستان در هماهنگی با وزارت خارجه افغانستان تصمیم گرفته است تا کنسولگری این کشور در شهر جلال‎آباد دوباره به کارش آغاز کند.
عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار، در صحبت با کلید گفت در حالی که قرار بود روند اعطای ویزه برای افغان‎ها روز یک‎شنبه در این کنسولگری آغاز شود، ولی به دلیل بعضی مشکلات این کار صورت نگرفت.
وی اما افزود که امروز دوشنبه روند توزیع ویزه برای افغان‎ها در کنسولگری پاکستان در شهر جلال‎آباد آغاز شده است و مردم می‎توانند همراه با تذکره تابعیت خود برای دریافت ویزه به این کنسولگری مراجعه کنند.
خوگیانی گفت که قرار است تا روز پنج‎شنبه علاوه بر افراد متقاضی ویزه از ولایت ننگرهار، برای متقاضیان ویزه از ولایت‎های پکتیا، خوست، غزنی، کنر، نورستان و لغمان نیز ویزه توزیع شود.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد