خبرهای خارجی

187
۲ دلو ۱۳۹۷
نویسنده: خیرالدین رحمانی

تهدید نیروهای امریکایی از سوی داعش به حملات بیشتر


گروه دولت اسلامی عراق و شام (داعش) چند ساعت بعد از برعهده گرفتن مسؤولیت انفجاری که کاروانی آمریکایی را در جنوبی حسکه واقع در شمال شرق سوریه هدف قرار داد، این نیروها را به حملات بیشتر تهدید کرد.
گروه داعش در بیانیه ‌ای که شب گذشته در شبکه‌های گروه‌های افراطی منتشر کرد نیروهای آمریکایی و هم ‌پیمانان‌شان را تهدید کرد که از ترس و وحشت این گروه موهای‌ سرشان سفید خواهد شد.
روز دوشنبه یک عامل انتحاری که مواد منفجره را در یک موتر جاسازی نموده بود کاروان نیروهای آمریکایی را به همراه نیروهای کرد سوریه در جنوب حسکه در هنگام عبورشان از منطقه الشدادی مورد هدف قرار داد که در نتیجه آن پنج نیروی دموکرات سوریه کشته شده و دو نیروی امریکایی زخم برداشتند.
این حمله دومین حمله انتحاری گروه داعش علیه نیروهای آمریکایی در کمتر از یک هفته محسوب می‌شود؛ زیرا که این گروه چهارشنبه گذشته نیز حمله مشابهی را در شهر منبج علیه نیروهای آمریکایی و نیروهای هم‌پیمان آنها انجام داد که چهار کشته در بین نیروهای آمریکایی بر جا گذاشت.
این حملات یک ماه بعد از اعلام دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا برای خروج کامل نیروهایش از سوریه انجام یافت این در حالی است که بسیاری از مقامات آمریکایی با خروج از سوریه مخالفت کردند حتی جیمز ماتیس وزیر دفاع از سمت خود استعفا کرد.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد