خبرهای خارجی

218
۲۴ جدی ۱۳۹۷
نویسنده: خیرالدین رحمانی

تهدید ترکیه به نابودی اقتصادی از سوی ترامپ


دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا، ترکیه را تهدید کرد که اگر به گروه های کرد در مرز سوریه با این کشور حمله کند، واشنگتن اقتصادش را نابود می کند.
دونالد ترامپ در صفحه تویتر خود نوشته است که خروج نیروهای امریکایی از سوریه را در حالی شروع می کنیم که قلمرو کوچک باقی مانده از خلافت داعش را به سختی و از هر سو می زنیم.
وی هم چنان نوشته است که اگر باز هم داعش نیروهای خود را بازسازی کند، از پایگاه های آمریکا در نزدیکی سوریه به آن ها حمله می کنند.
ترامپ با اشاره به تهدید انقره مبنی بر حمله به گروه های کرد در شمال سوریه، افزود که اگر ترکیه کردها را بزند، اقتصادش را نابود می کنیم و همچنین از کردها می خواهیم که حرکات تحریک آمیز علیه ترکیه نکنند.
رئیس جمهوری آمریکا مدعی شد که روسیه، ایران و سوریه بیشترین بهره را از سیاست بلندمدت واشنگتن برای مبارزه با داعش در سوریه برده اند.
این در حالیست که دو هفته قبل رییس جمهوری امریکا اعلام کرد که ایالات متحدخ نیروهایش را از سوریه اخراج می کند در پی این اعلام امریکا کرد های سوری که در شمال آن کشور می جنگیدند حاضر به مذاکره با حکومت سوریه به شرط حفاظت آنان از حملات ترکیه شدند.
در همین حال واشنگتن از گروه های کرد در شمال سوریه حمایت می کند و جان بولتون مشاور امنیت ملی ترامپ هفته گذشته در همین راستا به ترکیه سفر کرد.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد