خبرهای داخلی

546
۲۱ دلو ۱۳۹۵
نویسنده:

تمامی سفرهای کارکنان صلیب سرخ در افغانستان معلق شد

اداره صلیب سرخ در واکنش به کشته وربوده شدن  هشت کارمند این ا داره روی سفر کارکنان‌اش در تمامی بخش‌های افغانستان ممنوعیت مؤقتی وضع کرد.
رامین ایاز سخنگوی اداره صلیب سرخ درمصاحبه با کلید می گوید:قتل وربوده شدن کارمندان این اداره روی فعالیت‌های صلیب سرخ در افغانستان تاثیر منفی گذاشته و این  اداره در واکنش به  این رویداد سفر تمامی کارکناش به بخش‌های مختلف افغانستان را به تعلیق درآورده است.
هرچند ایاز در مورد از سرگیری سفر کارکنان این اداره به بخش‌های مختلف کشور  چیزی نمی گویداما تاکید دارد که اداره  صلیب سرخ نگران سرنوشت کارمندان ربوده شده اش می باشد.
در همین حال،محمد رضا سخنگوی والی جوزجان می گوید:” دوکارمند ربوده شده  اداره صلیب سرخ نزد قاری حکمت‌الله سرگروپ داعشیان در جوزجان حضور دارند و در حال حاضر تلاش نیروهای امنیتی کشور در هم‌کاری با باشنده‌های محل برای رهایی این  افراد جریان دارد.
سخنگوی والی جوزجان  اما در مورد  دلیل این گروگان گیری و پیش‌شرط احتمالی گروه داعش برای رهایی این افراد چیزی نمی گوید”.
این در حالیست  که روز گذشته هشت کارمند اداره  صلیب سرخ که در میان شان پنج کارمند ساحوی و سه راننده این اداره  حضور داشتند هنگامی که برای توزیع علوفه‌های حیوانی به باشنده‌های ولسوالی قوش‌تپه به سوی این ولسوالی در حرکت بودند در منطقه جرقدق این ولسوالی با داعشیان روبرو شدند و جنگجویان این  گروه شش تن را مشمول سه راننده وسه کارمند این اداره  تیرباران کرده  و دوتن دیگرشان را با خود بردند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد