خبرهای داخلی

۲۹ میزان ۱۳۹۸
نویسنده: محمد فصیح متوکل

تلفات غیر نظامیان در شش ماه اول سال جاری بیش از هشت درصد افزایش یافته است

کمیسیون مستقل حقوق بشر اعلام کرده که تلفات غیر نظامیان در کشور، در شش ماه نخست سال جاری هجری خورشیدی، 8.3 درصد نسبت به زمان مشابه آن در سال گذشته، افزایش یافته است. کمیسیون مستقل حقوق بشر اعلام کرده که تلفات غیر نظامیان در کشور، در شش ماه نخست سال جاری هجری خورشیدی، 8.3 درصد نسبت به زمان مشابه آن در سال گذشته، افزایش یافته است. در یک گزارش این کمسیون که امروز دوشنبه، به نشر رسیده آمده است، در شش ماه نخست سال 1398 هجری خورشیدی، در پی درگیری‌های مسلحانه، 1611 فرد ملکی جان باخته و 4876 تن دیگر زخم برداشته‌اند. نعیم نظری معاون کمسیون مستقل حقوق بشر می‌گوید که عدم پا بندی طرف های درگیر جنگ به قوانین جنگی باعث افزایش تلفات افراد ملکی در افغانستان شده ‌است. این در حالیست که در بیشتر رویدادها در کشور به خصوص حملات انتحاری و انفجار ماین‌ها، همواره به غیر نظامیان تلفات وارد می‌شود.

کمیسیون مستقل حقوق بشر اعلام کرده که تلفات غیر نظامیان در کشور، در شش ماه نخست سال جاری هجری خورشیدی، ۸٫۳ درصد نسبت به زمان مشابه آن در سال گذشته، افزایش یافته است.
در یک گزارش این کمسیون که امروز دوشنبه، به نشر رسیده آمده است، در شش ماه نخست سال ۱۳۹۸ هجری خورشیدی، در پی درگیری‌های مسلحانه، ۱۶۱۱ فرد ملکی جان باخته و ۴۸۷۶ تن دیگر زخم برداشته‌اند.
نعیم نظری معاون کمسیون مستقل حقوق بشر می‌گوید که عدم پا بندی طرف های درگیر جنگ به قوانین جنگی باعث افزایش تلفات افراد ملکی در افغانستان شده ‌است.
این در حالیست که در بیشتر رویدادها در کشور به خصوص حملات انتحاری و انفجار ماین‌ها، همواره به غیر نظامیان تلفات وارد می‌شود.

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد