خبرهای داخلی

319
۲۴ دلو ۱۳۹۵
نویسنده:

تلاش ها برای ردیابی دو کارمند اختطاف شده کمیته بین المللی صلیب سرخ در جوزجان ادامه دارد

مسولان کمیته بین المللی صلیب سرخ در کابل می گویند: تاکنون از سرنوشت دو کارمندشان که هفته گذشته در ولسوالی قوش تپه ولایت جوزجان اختطاف شدند، خبری در دست ندارند.
این دو کارمند کمیته بین المللی صلیب سرخ هفته گذشته در این ولسوالی پس از آن ربوده شدند که شش همکار دیگر شان توسط مردان مسلح ناشناس تیرباران شدند.
با این حال رامین ایاز، یک سخنگوی کمیته بین المللی صلیب سرخ در کابل به کلید می گوید: تاکنون از سرنوشت این دو کارمند خود اطلاع ندارند و اما تلاش ها برای ردیابی آنها جریان دارد.
او، تاکید می کند که پس از وقوع این رویداد کمیته جهانی صلیب سرخ تمام فعالیت هایش را در افغانستان به حالت تعلیق در آورده و این روند تاکنون ادامه دارد.
این در حالیست که برخی مقام های محلی ولایت جوزجان افراد مسلح گروه داعش را عامل اصلی قتل و گروگان گیری کارمندان کمیته جهانی صلیب سرخ می دانند؛ ولی تاکنون هیچ گروهی رسماً مسوولیت این رویداد را برعهده نگرفته است.
از سوی هم گروه طالبان که در بخش های از این ولسوالی حضور دارند دست داشتن در حمله بالای این افراد را رد و خواستار از سرگیری فعالیت کمیته بین المللی صلب سرخ در کشور شده است.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد