کابل

119
۲۲ حمل ۱۳۸۹

تلاش براي رشد ظرفيت نهادهاي دولتي در ۵ ولایت


کلید * بیست و دوم حمل ۱۳۸۹

محمدعمر زاخيلوال وزير ماليه ديروز پس از امضاي تفاهم نامه با اداره كمك‌هاي توسعه بين‌المللي امريكا یو اس آی دی) گفت: با امضاء اين قرارداد، يكي از خواست‌هاي عمده دولت كه ارتقاي ظرفيت كارمندان نهادها و سازمان‌هاي دولتي است، برآورده خواهد شد.

راجيو شاه ‬رييس اداره كمك‌هاي توسعه بين‌المللي امريكا هم پس از امضاء تفاهم نامه مزبور با وزير ماليه با اشاره به اجراي پروژه‌هاي مختلف از سوي آن اداره در افغانستان گفت: اين برنامه پس از شناسايي مناطق نيازمند، به طور مشترك از سوي دولت و اين اداره طرح ريزي شد.

زاخیلوال با تاكيد بر مصرف كمك‌هاي جامعه جهاني از سوي دولت اظهار داشت: وقتي اين كمك‌ها ازسوي نهادهاي داخلي هزينه شود، نتايج بهتري خواهد داشت.

وي افزود: جامعه جهاني موافقت كرده تا درصد بيشتر كمك‌ها را در اختيار دولت افغانستان قرار دهد.

با این حال رییس اداره کمک های توسعه بین المللی امریکا تاکید کرده که مسووليت اجراي این پروژه ها بر عهده دولت افغانستان مي باشد و اداره يادشده به عنوان همكار در كنار وزارتخانه‌هاي مسوول قرار خواهد داشت.

هم اكنون ‪۲۰‬درصد كمك‌هاي جامعه جهاني براي بازسازي افغانستان، در اختيار دولت قرار مي‌گيرد و بقيه از سوي نهادها و كشورهاي كمك‌كننده به مصرف مي رسد كه به ادعاي دولت، علاوه بر عدم كارايي پروژه ها، زمينه فساد مالي را بيشتر فراهم مي‌كند و باعث ايجاد قدرت موازي در كنار حكومت افغانستان مي شود.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد