جنوب غرب

139
۱۷ حمل ۱۳۹۰
نویسنده:

تظاهرات مردم نیمروز در اعتراض به آتش زدن قران كريم

 

صدهاتن ازباشندگان ولسوالی دلارام ولایت نیمروز در اعتراض به آتش زدن نسخهء از قران مجيد توسط يك كشيش امريكايی دست به تظاهرات زدند.

به گزارش رادیو کلید هرات و به نقل از مقامات محلي در نيمروز؛ با وجود اتخاذ تدابیر شدید امنیتی، اين تظاهرات به خشونت كشيده شده و گروهی ازتظاهركنندگان به شماري ازپوسته هاي امنيتي و تاسيسات دولتي در دلارام حمله نمودند.

حاجي موسي رسولي آمرامنيت قوماندانی امنيهء ولايت نيمروز گفت، تظاهرکنندگان، با آتش زدن تایر موتر، شاهراه هرات – دلارام را مسدود کردند.

يكتن ازشاهدان عینی به رادیو کلید هرات گفته است که تعداد تظاهرکنندگان به بیش از یکهزار تن میرسد و پولیس برای متفرق کردن مظاهره چیان اقدام به تیراندازی هوایی کرده است.

مقامات می گویند، تظاهرات خشونت آميز در دلارام، تلفات جاني در بر نداشته است.

به دنبال انتشار خبر آتش زدن نسخهء از قران مجيد توسط  “تيري جونز”  كشيش ايالت فلوريداي امريكا، اعتراضات خشونت آمیزی از يك هفته  به این سو در شماري  از ولايات افغانستان جريان دارد.

در تظاهرات خشونت باری که جمعهء گذشته در مزار شریف صورت گرفت، به شمول هشت کارمند خارجی دفتر ملل متحد در آن شهر، ۱۳ تن کشته شدند.

حملهء تظاهركنندگان معترض به نمايندگي سازمان ملل متحد در مزارشريف، واکنش های اعتراض آمیز داخلي و بين المللي را به دنبال داشت.

همچنین در جریان تظاهرات خشونت آمیز در ولایت قندهارحداقل ۱۶ تن کشته و اضافه تر از ۴۰  تن ديگر زخمي شدند.

 

 

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد