جنوب

184
۱۸ دلو ۱۳۸۸
نویسنده:

ترک برخی مناطق از سوی مردم در ولایت هلمند

کلید * هجدهم دلو ۱۳۸۸

درپي آمادگي نيروهاي افغان و خارجي براي آغاز عمليات گسترده عليه طالبان مسلح در ولايت ناآرام  هلمند در جنوب كشور صدها خانواده ساكن ولسوالي هاي، نادعلي، مارجه، ناوه و برخي ديگر از ولسوالي هاي اين ولايت از بيم درگيري خانه هايشان را ترك و به لشكرگاه مركز اين ولايت پناه آورده اند.

مسوولان دولتي در هلمند ميگويند، با ايجاد سرپناه هاي موقت در برخي مکتب ها و ذخيره مواد غذايي، تدابير جدي به منظور كمك به بيجا شدگان روي دست گرفته اند.

الحاج غلام فاروق نورزي رئيس عودت و مهاجرين ولايت هلمند در تماس تيلفوني به کلید گفت، همزمان با اعلام نيروهاي دولتي و خارجي مبني بر آغاز عمليات وسيع سه ماهه عليه مخالفان مسلح دولت اين تدابير اتخاذ شده است.

وزارت دفاع ملي و قوماندان عمومي نيروهاي امريكايي و ناتو در افغانستان نیز اعلام كرده كه به تازگي عمليات گسترده ي را در برخي مناطق هلمند جائيكه از آن بزرگترين مركز توليد مواد مخدر در افغانستان ياد ميشود، آغاز ميكنند.

هدف اين عمليات مشترك كه گفته شده از سوي وزارت دفاع ملي به همكاري هزاران سرباز امريكايي و بریتانیایی راه اندازي میشود پاكسازي مناطق مركزي ولايت هلمند از وجود جنگجويان طالبان است.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد