خبرهای خارجی

524
۴ دلو ۱۳۹۵
نویسنده: فخرالدین قاری‌زاده

ترمپ و نتانیاهو در مورد توافق هسته‌ای ایران گفتگو تیلفونی کردند

دونالد ترمپ، رییس‌جمهور امریکا و بنیامین نتانیاهو، صدر اعظم اسراییل، درباره مسایل مختلف از جمله توافق هسته‌ای ایران از طریق تیلفون گفتگو کرده‌اند.
در خبرنامۀ که از سوی دفتر صدر اعظم اسراییل پخش شد، آمده است که، دونالد ترمپ، نتانیاهو را دعوت کرده که در اوایل ماه آینده میلادی برای دیدار با او به واشنگتن سفر کند.
اسراییل، می‌گوید: گفتگوی هر دو طرف گرم بود و دو رهبر در خصوص توافق هسته‌ای ایران روند صلح اسراییل با فلسطینی‌ها و سایر مسایل صحبت کردند.
از سوی هم، کاخ سفید، با پخش خبرنامۀ اعلام کرد که، دو رهبر توافق کردند، در باره مسایل منطقه‌ای از جمله تهدید ایران به مشوره‌‌های نزدیک خود ادامه دهند.
هم‌زمان با این، ‌شان اسپنسر، سخنگوی کاخ سفید، گفته است که، دولت ترمپ، روند بررسی انتقال احتمالی سفارت امریکا از تل ابیب به بیت المقدس را تازه شروع کرده‌است و تصمیم درباره این اقدام جنجالی در آینده نزدیک اتخاذ نخواهد شد.
این در حالیست که، صدر اعظم اسراییل، با باراک اوباما، رییس‌جمهور پیشین امریکا، بر سر ایران و ادامه ساخت و سازها در اراضی اشغالی فلسطینیان رابطه سرد و پر تنشی داشت.
اما در حال حاضر، دونالد ترمپ و بنیامین نتانیاهو، توافق هسته‌ای با ایران را بد می‌خوانند و در گذشته خواهان لغو آن شده‌اند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد