خبرهای خارجی

689
۲۵ قوس ۱۳۹۶
نویسنده: کلید

ترامپ: کنگره صدور ویزای لاتری امریکا را متوقف کند

دونالد ترامپ، رییس جمهور امریکا روز جمعه بار دیگر از روند پذیرش مهاجر از طریق خانوادگی و قرعه کشی برای کارت سبز امریکا (ویزای لاتری گرین کارت) انتقاد کرد و از کنگره خواست این روند را تغییر دهد.

دونالد ترامپ که در مراسم فارغ التحصیلی آکادمی پولیس فدرال، اف بی ای، در ویرجینیا صحبت می کرد، اظهار داشت: ما از کنگره در خواست می کنیم به هرگونه صدور ویزای زنجیره ای (از طریق خانواده) پایان دهد و سیستم صدور ویزا از طریق لاتری را متوقف کند و ساز و کار مهاجرتی مبتنی بر گزینش افراد شایسته را جایگزین کند.

رییس جمهور امریکا اضافه کرده است: ما اخیرا شاهدیم که امریکا با تهدیدهای جدی رو به رو است. در چند ماه اخیر تروریست ها دو حمله در جاده ها و متروی نیویورک انجام دادند. هردو عامل این حملات تروریستی از طریق سیستم معیوب مهاجرتی وارد کشور ما شده اند، ما به سرعت در حال اصلاح این سیستم هستیم.

دونالد ترامپ گفته است عوامل این حملات از طریق ویزای خانوادگی و قرعه کشی کارت سبز وارد امریکا شده اند.

اشاره آقای ترامپ به حادثه حمله در نیویارک توسط سیف‌الله حبیب‌الله‌ویچ صاحب‌اف شهروند ازبکستان است که سوار بر یک موتر با ورود به خط ویژه بایسکل سواران و حرکت در مسیر مخالف به عابران پیاده و چند بایسکل سوار در منهتن نیویارک حمله کرد. این حمله دست‌کم هشت قربانی بر جای گذاشت.

این شهروند ازبک متهم به اقدام تروریستی از طریق برنامه قرعه کشی در سال ۲۰۱۰ گرین کارت امریکا را دریافت کرده بود.

عقاید الله، بنگلادشی تبار۲۰ آذرماه یک بمب دست‌ساز را به خود بسته و آن را در ساعات پر رفت‌ وآمد متروی نیویارک در حوالی میدان تایمز، منفجر کرد که بر اثر آن خود او و سه نفر دیگر زخمی شدند. عقاید الله به واسطه فامیلی، گرین کارت امریکا دریافت کرده بود.

به نقل از رادیو فردا، رییس جمهور امریکا اضافه کرده است: آنها یک لاتری دارند که افراد را انتخاب می کند.شما فکر می کنید این کشورها بهترین هایشان را برای ما می فرستند؟ نه. این چه گونه سیستمی است؟ آنها از طریق لاتری می آیند. آنها بدترین آدم هایشان را به ما می دهند، بدترین، بدها.

طبق طرح قرعه‌کشی گرین کارت امریکا که در سال ۱۹۹۰ توسط رئیس‌جمهور وقت یعنی جرج بوش پدر امضا شد، سالانه حدود ۵۰ هزار نفر از سراسر دنیا می‌توانند با نام‌نویسی و از راه قرعه‌کشی به ایالات متحده مهاجرت کنند.

در سال ۲۰۱۵، بیش از ۱۴ میلیون نفر از ملیت‌های مختلف برای این قرعه‌کشی ثبت‌نام کردند و از این میان بیش از ۴۹ هزار نفر برنده گرین کارت اعلام شدند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد