خبرهای داخلی

۲۴ سنبله ۱۳۹۸
نویسنده: خیرالدین رحمانی

ترامپ: طالبان میدانند که اشتباه بزرگ را مرتکب شدند

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده امریکا گفته است که طالبان هیچگاه شبیه چند روز اخیر سرکوب نشده بودند و آنان می دانند که اشتباه بزرگ را مرتکب شده اند.

ترامپ شب گذشته(شنبه،۲۳ سنبله) در تویتر خود نوشت:«کشتن ۱۲ فرد ملکی و یک سرباز ارشد امریکایی مفکوره خوب نبود، بسیار راه های بهتر از این برای مذاکرات وجود دارد و طالبان می دانند که اشتباه بزرگ را انجام دادند.»

رئیس جمهوری ایالات متحده امریکا هم چنان نوشته است که گروه طالبان نمی دانند که این اشتباه بزرگ را چگونه جبران کنند.

این در حالی است که دونالد ترامپ رئیس جمهوری امریکا حدود  ده روز قبل مذاکرات میان هیات امریکایی و گروه طالبان را که در مدت ۹ ماه و در ۹ دور در قطر برگزار شده بود، در پی حمله انتحاری طالبان در سحه شش درک شهر کابل، لغو کرد.

از سوی هم یک هیات سه نفری گروه طالبان روز جمعه به مسکو سفر نموده و با ضمیرکابلوف نماینده ویژه روسیه برای افغانستان دیدار نمودند. این نمایندگان خواستار برگزاری دوباره مذاکرات صلح میان هیات امریکایی و گروه طالبان شدند که روسیه، چین و آلمان از این خواست نمایندگان طالبان پشتیبانی کردند.

در عین حال حکومت افغانستان روز شنبه اعلام نمود که هرنوع تلاش برای صلح با طالبان را تا پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری متوقف کرده است.

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد