خبرهای خارجی

۱۴ اسد ۱۳۹۸
نویسنده: خیرالدین رحمانی

ترامپ حادثات تیر اندازی های اخیر را عمل شیطانی خواند


دونالد ترامپ رئیس جمهوری امریکا تیر اندازی های اخیر در ایالت اوهایو و تگزاش را عمل شیطانی خوانده و گفته است که بخاطر احترام به قربانیان حادثات تیر اندازی در روز های اخیر، بیرق امریکا در کاخ سفید و تمام ایالات های فدرال امریکا به حالت نیمه اهتزاز در آید.

ترامپ در صفحه تویتر خود نوشته است که بیرق امریکا در کاخ سفید و ایالت های فدرال این کشور تا روز پنجشنبه (۸ اگست) بخاطر احترام به قربانیان در حالت نیمه اهتزار قرار خواهد داشت.

در همین حال خبرگزاری فرانسه گزارش داده است که ترامپ  در مسیر بازگشت از نیوجرسی به واشنگتن به خبرنگاران گفته است که ما باید جلوی این حوادث را بگیریم. او گفته است که نفرت جایی در آمریکا ندارد.

این در حالی است که طی ۴۸ ساعت گذشته سه تیراندازی مرگبار در ایالت‌های تگزاس، اوهایو و شیکاگو رخ داده است.

صبح دیروز (یک شنبه،۱۳ اسد) تیراندازی در یک پارک در شیکاگو ۷ زخمی برجا گذاشت.

این حادثه در حالی رخ داد که تیراندازی‌های دیگری نیز در برخی شهر‌های دیگر آمریکا انجام شد به طوری‌که تیراندازی روز شنبه در «ال پاسو» در ایالت «تگزاس» که از سوی یک فرد راستگرای افراطی انجام شد ۲۰ کشته و ۲۴ زخمی برجا گذاشت.

تنها چند ساعت پس از کشتار در تگزاس آمریکا، این بار تیراندازی در شهر «دیتون» اوهایو تعداد زیادی کشته و زخمی برجا گذاشت. در این حادثه نیز ۱۰ نفر از جمله فرد مهاجم کشته و ۱۶ نفر دیگر هم زخمی شدند.

 

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد