خبرهای خارجی

210
۱۷ جدی ۱۳۹۷
نویسنده: خیرالدین رحمانی

ترامپ از اعلام وضعیت اضطراری ملی در امریکا هشدار داد


رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که برای تامین بودجه ساخت دیوار مرزی میان امریکا و مکزیک به دنبال اعلام وضعیت اضطراری ملی در این کشور است.
به نقل از خبرگزاری فارس، “دونالد ترامپ” رئیس جمهوری آمریکا روز یکشنبه پس از بازگشت از نشست کمپ دیوید با مشاوران ارشد خود، در جمع خبرنگاران در کاخ سفید گفت که به دنبال اعلام وضعیت اضطراری ملی در آمریکا بوده تا بتواند بودجه مورد نیاز برای ساخت دیوار مرزی را تامین کند.
به نقل از این خبرگزاری، ترامپ هم چنان افزود :”ما به دنبال اعلام اضطراری ملی هستیم چون یک وضعیت اضطراری ملی داریم و به مردم می‌گویم که به جای دیوار بتنی یک حائل فلزی در مرزهای جنوبی ایجاد خواهیم کرد چون مستحکم تر است”.
از دوهفته بدینسو و در پی عدم توافق دولت و کنگره آمریکا بر سر لایحه بودجه موقت و اصرار کاخ سفید بر تخصیص بودجه به منظور ساخت دیوار در مرز با مکزیک، دولت آمریکا رسما وارد وضعیت تعطیلی شد.
تعطیلی دولت در آمریکا در شرایطی ادامه دارد که بودجه اردو و برخی از نهادها تامین شده اما ۸۰۰ هزار کارمند و کارگر در دیگر نهادهای دولت یا بدون معاش کار می‌کنند یا به رخصتی بدون معاش فرستاده شده‌اند.
ساخت دیوار در مرز آمریکا با مکزیک، یکی از شعارهای اصلی دونالد ترامپ در زمان کمپاین های انتخاباتی سال ۲۰۱۶ بود و او بعد از آغاز ریاست جمهوری هم بارها مدعی شده که ساخت این دیوار تنها راه برای مقابله با مهاجرت غیرقانونی، جرایم، قاچاق مواد مخدر و انسان و باندهای خلافکار است.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد