خبرهای خارجی

۳۰ دلو ۱۳۹۷

ترامپ، اردوی ونزویلا را تهدید کرد

President Donald Trump speaks and lays out a national security strategy that envisions nations in perpetual competition, reverses Obama-era warnings on climate change, and de-emphasizes multinational agreements, in Washington, Monday, Dec. 18, 2017. (AP Photo/Manuel Balce Ceneta)

دونالد ترامپ رییس جمهوری امریکا در سخنرانی روز دوشنبه خود گفت که به دنبال انتقال مسالمت آمیز قدرت در این کشور است، اما در صورت ممانعت هر گزینه‌ی قابل اجرا است.
رییس جمور امریکا با بیان این ادعا که وی به دنبال احیای دموکراسی در ونزویلا است بار دیگر اردوی آن کشور را تهدید و به نافرمانی از نیکولاس مادورو تشویق کرد.
دونالد ترامپ افزود”می‌خواهیم دموکراسی را در ونزوئلا احیا کنیم و معتقدیم که اردوی ونزوئلا و سران آن در این فرایند نقشی حیاتی به عهده دارند که باید ایفا کنند.”
رییس جمهور امریکا در ادامه سخنانش خطاب به اردوی ونزویلا گفت که اگر مسیر احیای دموکراسی را انتخاب کنید از فرصت رقم زدن آینده‌ای ایمن و شکوفا برای تمامی مردم ونزوئلا برخوردار هستید؛ اما اگر به حمایت از مادورو ادامه دهید، نه پناهگاه ایمنی خواهید یافت، نه راه سهلی برای خروج در پیش خواهید داشت که در این صورت همه چیز را می بازید.
دونالد ترامپ در حالی که در اقدامی مداخله‌جویانه “خوان گوایدو”، رهبر مخالفان ونزوئلا را به رسمیت شناخته، ادعا کرد که کشورش پشتیبان دموکراسی در این کشور است.

 

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد