غرب

91
۳۱ حمل ۱۳۸۹

تحویل اجساد دو افغان اعدام شده به افغانستان


کلید * سی و یکم حمل ۱۳۸۹

مقامات محلی در نیمروز میگویند، این افغان ها چند روز قبل به جرم قاچاق مواد مخدر در ولایت های زابل و زاهدان ایران اعدام شدند که اجسادشان شام دیروز از طریق مرز آن ولایت به مقامات افغان تسلیم داده شد.

غلام دستگیر آزاد والی نیمروز گفته است، این دو افغان اعدام شده باشنده گان ولسوالی های شیندند هرات و بکواه ولایت فراه میباشند که قرار است اجسادشان از طریق ریاست امور خارجه ولایت نیمروز به اقاربشان تسلیم داده شود.

آقای آزاد گفت، از آغاز سال جاری تاکنون این اولین بار است که کشور ایران اجساد افغان های اعدام شده را از طریق مرز نیمروز به افغان ها تسلیم مینماید.

والی نیمروز می افزاید، امکان دارد مقامات کشور ایران در روزهای آینده نیز اجساد چند تن دیگر از افغان های اعدام شده را به مقامات افغان تحویل دهند.

شماری باشنده گان مرز نشین در ولایت هرات مدعی هستند، از آغازماه جاری تا حال اجساد ۱۷ تن از افغان های اعدام شده درایران از طریق مرز اسلام قلعه به اقاربشان تسلیم داده شده است.

این درحالیست که وزارت امور خارجه افغانستان تا کنون رقم ارائه شده از سوی مردم محل را تأیید نکرده و تنها گزارش انتقال چهار جسد افغانان اعدام شده را از ایران می پذیرد.

موضوع اعدام شدن ده ها تبعه افغان به اتهام قاچاق مواد مخدر در کشور ایران چند روز قبل از سوی شماری نماینده گان مردم هرات در پارلمان مطرح شد که این موضوع با عکس العمل تند مجلس نماینده گان، تحلیل گران سیاسی و نهادهای حقوق بشری در افغانستان مواجه گردید.

 

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد