خبرهای داخلی

244
۲۰ سنبله ۱۳۹۷
نویسنده: حسینا عظیمی

تجمع یک هزار جنگجوی طالبان در غور مقام‌های محلی این ولایت را نگران کرده است ‎

اداره محلی و شورای ولایتی غور از تجمع جنگجویان طالبان در سه ولسوالی این ولایت برای انجام حملات گسترده به مواضع نیروها و تأسیسات دولتی در غور به شدت نگران هستند.
ناصر خاضع، والی غور، امروز سه‎شنبه به کلید گفت که حدود یک‎هزار جنگجوی وابسته به گروه طالبان در سه ولسوالی تولک، ساغر و شهرک این ولایت از چند روز به این طرف تجمع کرده‌اند.
وی می‌افزاید که نیروهای امنیتی غور در مهار تحرکات طالبان از تمام تلاش شان کار خواهند گرفت.
والی غور همزمان تصریح کرد که اجرای هر گونه عملیات‌ برای نابودی این جنگجویان نیاز به تصمیم‌گیری در مرکز کشور و مقام‌ها در قول اردوی ۲۰۷ ظفر است.
خاضع اظهار داشت که نیروهای قول اردوی ۲۰۷ ظفر هم به دلیل ناامنی گسترده‌ در ولایت‌های فراه، بادغیس و چند ولسوالی شرقی هرات، تاکنون طرح انجام عملیات برای سرکوب جنگجویان طالبان در غور را در دستور کار نداشته‎اند.
رییس شورای ولایتی غور نیز تهدیدات امنیتی در برخی از ولسوالی‌های این ولایت را نگران‎کننده عنوان می‌کند.
فضل‌الحق احسان می‌گوید که مقام‌های امنیتی تاکنون عملیات‌های مؤثری را برای سرکوب مخالفان مسلح دولت در غور اجرا نکرده‎اند.
او می‌افزاید که شورای ولایتی غور بارها نگرانی خود را با مقام‌های مرکزی هم در میان گذاشته است، اما تنها پاسخ آن‌ها این بوده که “در تمام کشور تهدیدات امنیتی وجود دارد.”
براساس معلومات مقام‎های محلی غور، بیش از یک هفته می‎شود که جنگجویان طالبان از ولایت‎های هرات، فراه و بادغیس در مربوطات غور تجمع کرده‎اند.
در جریان درگیری‎هایی که در این مدت میان نیروهای دولتی و جنگجویان طالبان انجام شده است، افراد زیادی از هر دو طرف کشته و زخمی شده‎اند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد