خبرهای داخلی

۶ سنبله ۱۳۹۵
نویسنده: فخرالدین قاری‌زاده

تا دو روز دیگر کمپاین سراسری واکسین پولیو در کشور آغاز می‌شود

وزارت صحت عامه، به همكاری صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (يونیسف)، تا دو روز دیگر کمپاین سراسری واکسین پولیو یا ضد فلج کودکان را در کشور راه اندازی می‌کنند.
براساس اطلاعات ارايه شده از سوی وزارت صحت عامه، در این کمپاین بیش از نه ملیون کودک در برابر بیماری فلج واکسین خواهند شد.
مسوولان در اين وزارت، می‌گويند: کمپاین پولیو یا فلج کودکان از هشتم تا دهم ماه سنبله در سراسر کشور آغاز می‌شود.
بر بنیاد اطلاعات وزارت صحت عامه، در حال حاضر روند عملی سازی برنامه پولیو در نود و شش ولسوالی کشور با چالش‌های امنیتی رو به رو است.
به گفته‌ای میوند احمدزی، مسوول بخش پولیو در وزارت صحت عامه، در حال حاضر عمده ترين مشكل آنان در بخش تطبيق كمپاين واكسين پوليو در كشور، نبود امنيت است كه به همين دليل نمی‌توانند در برخی مناطق كودكان را واكسين كنند.
اين در حاليست كه وزارت حج و اوقاف، می‌گويد: اين وزارت به تمام مساجد دستور داده است تا در این روزی که قرار است کمپاین واكسين راه اندازی شود، خطبه روز جمعه را به اين موضوع اختصاص دهند و از مردم بخواهند كه با تيم‌های واكسيناسيون همكاری جدی كنند.
گزارش سازمان صحی جهان نشان می‌دهد كه اين بيماری در حال حاضر تنها در افغانستان و پاكستان وجود دارد و بايد اين كشور ها به هدف محو پوليو تلاش جدی كنند.

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد