خبرهای داخلی

483
۲۲ حمل ۱۳۹۶
نویسنده: فخرالدین قاری‌زاده

تا دو روز دیگر نخستین گروه زندانیان حزب اسلامی از بند رها خواهد شد

حزب اسلامی افغانستان، اعلام کرد که، بدلیل مشکلات تخنیکی روند رهایی شماری از زندانیان این حزب که قرار بود روز گذشته رها شوند، به تاخیر افتاد.
قریب‌الرحمان سعید، مسوول دفتر رسانه‌های حزب اسلامی، در گفتگو با کلید می‌گوید: “براساس توافق حکومت قرار بود، روز گذشته نخستین گروه از زندانیان این حزب آزاد شوند، اما به دلیل بروز برخی مشکلات تخنیکی آزادی این زندانیان تا چند روز دیگر به تعویق افتاده‌است.”
سعید، تاکید دارد که، به احتمال زیادی این افراد روز پنجشنبه هفته روان و یا هم در جریان هفته آینده از زندان‌های مختلف دولت در کشور رها شوند.
این در حالیست که، پیشتر، ارگ ریاست‌جمهوری گفته بود که، براساس توافق‌نامه صلح میان دولت و حزب اسلامی افغانستان، نخستین گروه ۷۰ نفری زندانیان این حزب در جریان هفته روان از زندان رها خواهند شد.
هم‌زمان با این، برخی نهادهای حامی حقوق بشر و فعالان نهادهای جامعه مدنی با انتقاد از آزادی زندانیان حزب اسلامی از سوی دولت، خواستار نظارت شدید بر این روند شده‌اند.
اما حزب اسلامی، تاکید دارد که، تعدادی از اعضای این حزب به دلیل ارتکاب جرایم جنایی زندانی شده‌اند، آزاد نمی‌شوند و تنها زندانیان سیاسی و کسانی‌که به اتهام عضویت در این حزب بازداشت شده‌اند، رها می‌گردند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد