خبرهای داخلی

169
۱۵ دلو ۱۳۹۷
نویسنده: محمد فصیح متوکل

عبدالله عبدالله بر اصلاحات در کمیسیون های انتخاباتی تاکید کرد


عبدالله عبدالله، رییس اجرائیه کشور بر آوردن اصلاحات در کمیسیون های انتخاباتی تاکید نمود ه و می‌گوید که دور دوم مشوره بخاطر ایجاد اصلاحات در این کمیسیون ها به زودی برگزار خواهد شد.
رییس اجرائیه در نشست امروز (دوشنبه) با نمایندگان رسانه ها گفت که دور نخست مشوره‌ها برای ایجاد اصلاحات در کمیسیون های انتخاباتی پیش از ثبت نام نامزدان انتخابات ریاست جمهوری انجام شده و قرار است دور دوم آن به زودی انجام شود.
درهمین حال، مقام‌های کمیسیون مستقل انتخابات می‌گویند که روند تطبیق برنامه های اصلاحی را در این کمیسیون را آغاز کرده اند.
عبدالبدیع صیاد، رییس کمیسیون مستقل انتخابات، میگوید:” تغیرات کارمندان، تعیین افراد در پست های خالی و بایومتریک لیست رای دهنده گان، از اصلاحات به ميان آمده در اين كميسيون است.”
در همین حال، شماری از نهادهای ناظر بر انتخابات و فعالان جامعه مدنی، از عدم اصلاحات در کمیسیون مستقل انتخابات ابراز نگرانی کرده و می‌گویند که رهبری کمیسیون مستقل انتخابات اراده جدی برای آوردن اصلاحات در این کمیسیون ندارد.
نگینه یاری، فعال مدنی در این مورد افزود :” آوردن اصلاحات در کمیسیون مستقل انتخابات نیاز به رهبری جدید و یک میکانیزم موثر دارد و در موجودیت رهبری فعلی کمیسیون مستقل انتخابات اصلاحات جدی بوجود نخواهد آمد.”
بااین حال، مروه امینی، سخنگوی بنیاد انتخابات آزاد و عادلانه افغانستان (فیفا) می‌گوید که تاکنون اصلاحات ازسوی رهبری کمیسیون مستقل انتخابات در حد تعین و یا تبدیلی کارکنان پایین رتبه صورت گرفته است، ولی برای پايان چالش‌های کنونی نیازبه اصلاحات بنیادی است.
به گفته وی، سیستم انتخاباتی در کمیسیون مستقل انتخابات مشکل دارد و باید روی آن کار صورت گیرد.
رییس اجرائیه کشور در حالی از آغاز دور دوم مشوره ها برای آوردن اصلاحات در کمیسیون های انتخاباتی خبر میدهد که قرار است انتخابات ریاست جمهوری بتاریخ ۲۹ سرطان سال آینده برگزار شود.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد