کابل

68
۱۲ حوت ۱۳۸۸

تاکید بر همکاری روسیه در مبارزه علیه مواد مخدر


کلید * دوازدهم حوت ۱۳۸۸

افغانستان بيش از نود درصد ترياک جهان را توليد مي کند که ماده اوليه اصلي توليد هرويين و منبع اصلي درآمد گروه طالبان به شمار مي رود.

با این حال اداره مبارزه علیه مواد مخدر و جرائم سازمان ملل ماه فبروري با انتشار گزارشي اعلام کرد، روسيه با مصرف ۲۱ درصد مواد مخدر توليد شده در افغانستان در سال ۲۰۰۸، بزرگترين مصرف کننده هرويين توليد شده در اين کشور بوده است.

ريچارد هولبروک، نماينده ويژه امريکا در امور افغانستان و پاکستان امروز چهارشنبه اعلام کرد، روسيه و امريکا با وجود اختلاف در موارد جزئي، به منظور اجراي سياست مشترک براي مبارزه علیه قاچاق مواد مخدر در افغانستان با يکديگر همکاري فعال دارند.

ريچارد هولبروک گفت تا جاييکه بتوانيم با روسيه در خصوص اتخاذ سياستهاي مشترک فعالانه همکاري مي کنيم.

هولبروک با اشاره به اختلاف تاکتيکي کشورش با روسيه درباره چگونگي مبارزه با قاچاق مواد مخدر در افغانستان تصريح کرد روسها معتقدند جلوگيري از کشت خشخاش بايد ادامه يابد در حالي که هدف ما مبارزه با قاچاقچيان بزرگ و از بين بردن بازارهاي مواد مخدر است.

این درحالیستکه روسيه اواخر فبروري خشم خود را از شکست سازمان ناتو در محدود کردن کشت خشخاش در افغانستان، ابراز کرده تاکید نمود ناتو ظرف هشت سال گذشته آن طوری که باید علیه کشت و قاچاق مواد مخدر در افغانستان تلاش نکرده است.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد