خبرهای داخلی

219
۲۸ جوزا ۱۳۹۸
نویسنده: خیرالدین رحمانی

تاکید بریتانیا بر ادامه تمویل نیروهای امنیتی افغان


محمد‌اشرف غنی رئیس‌جمهوری کشور عصر روز گذشته (دوشنبه) با  ترزامی صدر اعظم بریتانیا و پینی موردانت وزیر دفاع آن کشور دیدار نموده و در مورد تجهیز نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان، پروسۀ صلح و انتخابات ریاست‌جمهوری بحث کردند.

ارگ ریاست جمهوری با نشر اعلامیه ی گفته است که رئیس‌جمهور غنی با ابراز سپاس از مساعدت های بریتانیا، نقش حکومت آن کشور را در ایجاد اجماع منطقوی در رابطه به پروسه صلح افغانستان مهم و ارزنده خوانده و تاکید نمود که انتخابات ریاست جمهوری، در زمان معین آن به‌گونۀ شفاف برگزار می‌گردد.

به نقل از اعلامیه، ترزامی صدر اعظم بریتانیا با اعلام حمایت از پروسۀ صلح به رهبری و مالکیت افغان‌ها افزود که حکومت بریتانیا از برگزاری انتخابات شفاف و سراسری در افغانستان حمایت می کند و همچنان به همکاری و تعهداتش برای نیروهای امنیتی و دفاعی ادامه خواهد داد.

خبرنامه هم چنان افزوده است که پینی موردانت وزیر دفاع بریتانیا نیز از اصلاحات در نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان قدردانی نموده و گفت که کشورش به همکاری‌ها در بخش‌های مبارزه با تروریزم بین‌المللی، تجهیز و تمویل نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان ادامه خواهد داد.

این در حالی است که رییس جمهور غنی، روز یکشنبه هفته جاری غرض تماشای مسابقه تیم ملی کرکت کشور با تیم کرکت انگلستان و دیدار با برخی مقامات آن کشور به لندن سفر نمود..

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد