داغترین-خبر

۲۶ سنبله ۱۳۹۸
نویسنده: فرشته هاشمی

تاکنون لست دقیق از مراکز رای دهی غیر فعال در اختیار کمیسون قرار ندارد

هر چند کمتر بیشتر از یک هفته به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری باقی مانده است؛ اما مسئولان کمیسون مستقل انتخابات می گویند که تا کنون لیست واقعی از تعداد مراکز مسدود در ولایات در اختیار آنها گذاشته نشده است .

مسئولان کمیسون های انتخاباتی می افزایند، گزارش های که برای آنها از سوی مسئولان امور انتخاباتی ولایات می رسد، نمایشی است.

مولانا محمد عبدالله کمیشنر کمیسون مستقل انتخابات امروز (سه شنبه،۲۶ سنبله) در نشست ملی انتخابات گفت که روند استخدام کارمندان کمیسون مستقل انتخابات به گونه سلیقه یی است.

به گفته او، تبعیض، مداخله های بیرونی و ضعف مدیریتی کمیسون مستقل انتخابات سبب شده است تا روند استخدام کارمندان موقتی کمیسون انتخابات به گونه سلیقه یی باشد.

این کمیشنر کمیسیون مستقل انتخابات از تلاش ها برای شفافیت انتخابات خبر داده و می افزاید که دستگاه های بایومتریک توانایی تشخیص انگشت تکراری را در روز انتخابات دارد و تنها مشکل در بخش تشخیص چهره است که تا روز انتخابات حل خواهد شد.

با این حال حوا علم نورستانی رئیس کمیسون مستقل انتخابات از آمادگی کامل برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری  خبر داده و می گوید که  کمیسون مستقل انتخابات متعهد است که انتخابات شفاف را برگزار نموده و آرای واقعی مردم را حفظ کند .

وی از تمام نیرو های امنیتی می خواهد تا امنیت انتخابات را تامین کنند.

از سوی هم نعیم ایوب زاده رئیس بنیاد انتخابات شفاف افغانستان ( تیفا) می گوید هر چند کمیسون مستقل انتخابات تلاش دارد تا انتخابات را به گونه بهتر برگزار کند؛ اماهنوز هم  مشکلات در کمیسون وجود دارد.

به گفته وی فهرست رای دهندگان به گونه درست تصفیه نشده است.

بااین همه کمیسون شکایات انتخابات می گوید که ۶۹ شکایت را در پیوند به تخطی در جریان کمپاین های انتخابات دریافت کرده اند که به ۶۶ شکایت رسیدگی شده است.

دوازدهمین نشست کمیسون مستقل انتخابات درپیوند به آمادگی های انتخاباتی درحالی برگزار می شود که قرار است به تاریخ ۶ میزان انتخابات ریاست جمهوری برگزار گردد.

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد