خبرهای داخلی

156
۲۶ حوت ۱۳۹۷
نویسنده: جواد نبی زاده

بیش از ۴۰ سرباز امنیتی در ولایت فاریاب کشته و زخمی شدند


مسوولان محلی ولایت فاریاب از حملات گسترده و سنگین طالبان در روستایی ارکلیک ولسوالی قیصار این ولایت خبرداده و می گویند که در این حملات دو پوسته نیروهای امنیتی افغان به دست گروه طالبان سقوط نموده و بیش از ۴۰ سرباز امنیتی افغان کشته و زخمی شده اند.
طاهر رحمانی رییس شورای ولایتی فاریاب با تایید این خبر به کلید می گوید:” گروه طالبان حملات سنگین را شب گذشته بالای پوسته های اردوی ملی و پولیس ملی در روستایی ارکلیک ولسوالی قیصار راه اندازی نموده که در نتیجه ۱۵ تن از سربازان اردوی و ۶ تن از سربازان پولیس محلی جان باخته و بیش از ۲۰ سرباز دیگر در این رویداد زخم برداشته اند.”
به گفته وی، در این درگیری ها چهار سرباز امنیتی افغان نیز به دست گروه طالبان به اسارت درآمده است.
از سوی دیگر با سقوط این پوسته ها در ولسوالی قیصار، یک تانک حاموی و مقدار زیاد سلاح و مهمات نیروهای امنیتی افغان نیز به دست مخالفان مسلح دولت افتاده است.
مسوولان محلی این ولایت می گویند که روستایی ارکلیک پس از این درگیری بدست گروه طالبان افتاده است.
در همین حال محمد حنیف رضایی سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین، این درگیری ها را تایید نموده و می افزاید که در نتیجه این درگیری به دوطرف تلفات سنگینی وارد شده است.
در همین حال گروه طالبان با نشر خبرنامه ادعا نموده است که در این درگیری ها تلفات سنگینی به نیروهای امنیتی افغان وارد گردیده است؛ اما از تلفات افراد این گروه چیزی نگفته اند.

 

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد