جنوب شرق

۳۰ سرطان ۱۳۹۸
نویسنده: جمشید مجددی

بیش از ۳۰ طالب بشمول یک حمله کننده انتحاری در غزنی کشته شدند

مقام‌های ولایت غزنی می‌گویند، که در پی چندین عملیات و نیز یک انفجار در مربوطات این ولایت، بیش از ۳۰ طالب مسلح به شمول دو قومندان آنان کشته شده اند.

محمد عارف نوری سخنگوی والی غزنی به کلید می‌گوید :”سه تن حمله کننده انتحاری گروه طالبان زمانیکه در قریه موسی کلیم ولسوالی ناوه، می‌خواستند به طرف اهداف خود حرکت کنند، در زمان خداحافظی با همقطاران شان، واسکت انتحاری یک تن آنان انفجار نمود، که در نتیجه ۱۵ طالب مسلح کشته شدند.”

از سوی هم، او می افزاید که در رویداد دومی، عصر شنبه در نتیجه دو حمله هوایی در قریه‌های شیرآباد و خونیان ولسوالی قره‌باغ ولایت غزنی، پنج طالب مسلح به شمول یک سرگروپ آنان کشته شده‌اند.

به گفته سخنگوی والی غزنی، در نتیجه عملیات نیروهای خاص در قریه‌ جمال خیل این ولسوالی نیز، ۸ طالب مسلح به شمول ملا ذاکر مسئول استخبارات طالبان در ولسوالی قره‌باغ کشته شده‌اند.

عارف نوری هم چنان می افزاید که شب گذشته در یک کمین پولیس در منطقه شهرک شهرستانی‌های مرکز این ولایت، سه طالب مسلح کشته و دو تن دیگر آنان زخمی شده‌اند.

گروه طالبان در زمینه سائر موارد به رسانه ها چیز نگفته اند؛ اما مدعی شده اند که در پی عملیات نیروهای امریکایی و افغان در ولسوالی قره‌باغ ولایت غزنی، ۳ فرد ملکی کشته و ۳ تن دیگر آنان از سوی این نیروها بازداشت شده‌اند.

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد