خبرهای داخلی

99
۶ حمل ۱۳۹۸
نویسنده: جواد نبی زاده

بیش از ۲۰ روستا در بلخ از وجود مخالفان مسلح پاکسازی شد


مقام های امنیتی شمال کشور از ختم مرحله اول عملیات (ولید ۴۰ ) در ولایت بلخ خبرداده و می گویند که در این عملیات ۲۳ روستا در سه ولسوالی ولایت بلخ از وجود مخالفان مسلح دولت پاکسازی شده است.
محمد حنیف رضایی سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین به کلید می گوید:” در این عملیات ۹ روستا در ولسوالی بلخ، ۷ روستا در ولسوالی چمتال و ۷ روستایی دیگر در ولسوالی دولت آباد ولایت بلخ از وجود مخالفان مسلح دولت پاکسازی شده است.”
به گفته رضایی در نتیجه این عملیات، ۸ مخالف مسلح دولت به شمول دو قومندان آنان به نام های نواب و وزیرگل کشته شده و دو تن دیگر آنان زخم برداشته اند.
در عین حال مقام های قول اردوی ۲۰۹ شاهین از آغاز مرحله دوم عملیات (ولید ۴۰) در ولسوالی های چهاربولک، شولگره و زاری ولایت بلخ نیز خبرداده اند.
حنیف رضایی دراین مورد به کلید گفت که قرار است ادامه این عملیات به تاریخ ۸ حمل سال جاری در ۳ ولسوالی نا امن دیگر این ولایت راه اندازی گردد.
مرحله اول عملیات (ولید ۴۰) از تاریخ ۲۰ حوت سال گذشته در ۳ ولسوالی نا امن ولایت بلخ راه اندازی گردیده و تا ۵ حمل سال جاری ادامه داشت که در نتیجه ساحات وسیع از وجود مخالفان مسلح دولت در این ولسوالی ها پاکسازی گردید.
گفتنی است که در این عملیات ۴ عراده وسایط نقلیه مخالفان همراه با مقدار زیاد سلاح و مهمات شان بدست نیروهای امنیتی افغان افتاده است.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد